- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

ماهنامه ۲۴ به شماره ۵۰ رسید

24Mag

پنجاهمین شماره‌ مجله‌ سینمایی ۲۴ همراه با پرونده‌ مرور جشنواره فیلم فجر منتشر شد.

سوره سینما- در این شماره علاوه بر مطالب صفحات وبلاگ، به مناسبت پایان سال، اتفاقات، فیلم‌های اکران شده، نقل‌قول‌ها و چهره‌های برگزیده‌ سینمای ایران مرور شده‌اند. تصویر روی جلد مجله هم اختصاص دارد به ترانه علیدوستی که بازیگر برگزیده‌ سال ماهنامه‌ ۲۴ است. علاوه بر این مطالب، صفحاتی به جشنواره‌ فیلم فجر اختصاص داده شده: جشنواره‌ فیلم فجر به روایت یک داور (هوشنگ گلمکانی) به‌همراه گزارشی از مجید اسلامی و یادداشتی از علیرضا معتمدی از مطالب این بخش هستند.

در صفحات سینمای دنیا  علاوه بر مرور حوادث مهم سینمای دنیا، گزارشی درباره‌ هشتاد و ششمین دوره‌ی مراسم آکادمی اسکار منتشر شده است. پرونده‌ فیلم ماه سینمای دنیا هم به فیلم نبراسکا اختصاص دارد. گفت‌ و گو با الکساندر پین کارگردان فیلم و دو بازیگر اصلی آن، بروس درن و جون اسکوئیب به‌همراه نقدهایی از جیمز براردینلی و دیوید دنبی از مطالب این بخش‌اند.

به‌ مناسبت انتشار شماره‌ ۵۰  مجله‌ ۲۴ که همزمان با سالگرد انتشار آن هم هست، مجموعه مطالب متنوعی تدارک دیده شده است. در این صفحات، مجید اسلامی، محسن آزرم، مسعود فراستی، سعید عقیقی، آرش خوش‌خو، نیما حسنی‌نسب و امیر پوریا از عادت‌های نوشتن نقد و یادداشت برای مجلات گفته‌اند. گزارشی درباره‌ تهیه‌ روی جلد‌های محبوب مجله در کنار میزگردی از بزرگان سینما (دیوید فینچر، میشائیل هانکه، تیم برتون، کوئنتین تارانتینو و جانی دپ) که از ۲۴ حرف زده‌اند مطالب دیگر این بخش را تشکیل داده‌اند.

24Mag-50 [1]

هدیه‌ نوروزی مجله هم اختصاص دارد به نوشته‌هایی درباره‌ ۲۰ شخصیت برگزیده‌ سینمای ایران در بعد از انقلاب. در این بخش جعفر مدرس صادقی، سوسن شریعتی، سروش صحت، مریم پالیزبان، هادی مقدم‌دوست، مجید اسلامی، سعید عقیقی، آرش خوش‌خو، محسن آزرم، حسین معززی‌نیا، کوثر آوینی، آیدا احدیانی، فرنوش حبیب‌نژاد، یحیی نطنزی، فیروزه گل‌سرخی و کریم نیکونظر یادداشت‌هایی درباره‌ ویژگی‌های شخصیتی و دلیل اهمیت این کارکترها در تاریخ سینمای ایران نوشته‌اند.