سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۵ مهر ۱۳۹۴ در ۴:۰۵ ب.ظ چاپ مطلب

نامزد دریافت جایزه خرس طلایی در جمع داوران یاس

anet-olsen

آنت اولسن کارگردان دانمارکی و نامزد دریافت خرس طلایی برلین به جمع داوران بخش مسابقه جهان سومین جشنواره فیلم ویدیویی یاس پیوست.

آنت اولسن کارگردان دانمارکی و نامزد دریافت خرس طلایی برلین به جمع داوران بخش مسابقه جهان سومین جشنواره فیلم ویدیویی یاس پیوست.

سوره سینما – به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس، «آنت اولسن» کارگردان دانمارکی از جمله داوران خارجی جشنواره فیلم یاس است و آثار مسابقه جهان که از بخش‌های مسابقه بین‌الملل سومین جشنواره فیلم یاس است را داوری می‌کند.

آنت اولسن ۲۰ نوامبر سال ۱۹۶۵ در دانمارک متولد شد. کارگردان و نویسنده ای سینمایی و تلویزیونی که به خاطر آثارش شهرت جهانی کسب کرده و تا کنون سه بار نامزد دریافت جایزه خرس طلایی برای فیلم های «بدبیاری های کوچک»، «سرباز کوچولو» و «در دستان تو» از جشنواره فیلم بین المللی برلین شده است. او کار خود را با ساخت فیلم «بدبیاری های کوچکـ» در سال ۲۰۰۲ آغاز کرده که برای اولین بار نیز در پنجاه‌ودومین جشنواره فیلم برلین ، جایزه Blue Angel را برای اولین ساخته خود دریافت کرد.

این کارگردان برجسته دانمارکی در سال ۲۰۱۳ به عنوان برترین کارگردان فیلم در کشور انتخاب شد. وی همچنین تجربه تدریس در مدرسه تئاتر دانمارک ، ردال نروژ ، بینگر فیلم آمستردام و کارگاه فیلم خاورمیانه در قاهره را دارد.

وی اخیرا چندین قسمت از سریال Borgenرا کارگردانی کرده که موفقیت بزرگی را در انگلستان و سایر کشور ها برای او به ارمغان آورده است.

با پایان مهلت فراخوان در بخش مسابقه بین‌الملل ۱۶۳ اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم یاس رسید که هیات انتخاب از میان فیلم‌های رسیده، آثار برتر را برای حضور در مرحله نهایی جشنواره انتخاب خواهند کرد.

در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم‌هایی از کشورهای فرانسه، آمریکا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ژاپن، انگلستان، سنگاپور، بلژیک، اتریش، روسیه، کانادا، نیوزلند و … به دبیرخانه ارسال شده است. درسومین دوره جشنواره فیلم یاس مسابقه چشم‌انداز آسیا نیز به بخش مسابقه بین‌الملل افزوده شده است.

سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس یازدهم تا شانزدهم مهر ماه سال جاری در استان مازندران به دبیری حسین مسافر آستانه برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>