سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ آبان ۱۳۹۴ در ۴:۰۸ ب.ظ چاپ مطلب

سخنرانی حسین دی‌پیر در آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «از نیستان»

az-neyestan

در آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «از نیستان» حسین دی‌پیر، پژوهشگر و کارشناس موسیقی، به سخنرانی پیرامون «نگاهی به هم‌سرایی مردمی در ایران» خواهد پرداخت.

در آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «از نیستان» حسین دی‌پیر، پژوهشگر و کارشناس موسیقی، به سخنرانی پیرامون «نگاهی به هم‌سرایی مردمی در ایران» خواهد پرداخت.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی مرکز موسیقی حوزه هنری، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «از نیستان» شنبه ۳۰ آبان‌ماه ساعت ۱۸ با حضور اساتید و هنرمندان در سالن سوره حوزه هنری در حالی برگزار می‌شود که در بخشی از آن حسین دی‌پیر، مترجم و کارشناس موسیقی، به بررسی نوحه‌ها، ساز نی و قالب هم‌نوازی در این اثر موسیقایی خواهد پرداخت.

آلبوم موسیقی «از نیستان»، از تولیدات عاشورایی مرکز موسیقی، شامل نوحه‌های شناخته شده کهن ایرانی است که داوود ورزیده آن‌ها را به شکل بی‌کلام برای هم‌نوازی نی و سازهای کوبه‌ای تنظیم کرده است.

دی‌پیر از جمله مترجمان و پژوهشگران فعال عرصه موسیقی است که از سوی وی تا کنون کتاب‌های«آشنایی با ریتم در تئوری و عمل»، «موسیقی سیاه‌پوستان امریکا»، «تکنیک‌های دست چپ گیتار»، «روش نوازندگی گیتار کلاسیک» و … ترجمه شده است.

مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «از نیستان»، شنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>