سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۰ ب.ظ چاپ مطلب
در اولین سال روز انقلاب مردم بحرین ؛

«یک روز در بیمارستان سلمانیه» تولید شد

One-Day-In-Salmaniya-Hospital

تولید مستند «یک روز در بیمارستان سلمانیه» آخرین ساخته عابدین مهدوی، همزمان با سالگرد اولین روز انقلاب مردمی کشور بحرین تولید پایان یافت.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فیلم، تولید مستند سینمایی یک روز در بیمارستان سلمانیه، همزمان با اولین سال روز انقلاب مردمی کشور بحرین به پایان رسید.

بنابراین گزارش، تولید این مستند انقلاب و بیداری اسلامی کشور بحرین را در مدت زمان ۸۰ دقیقه به تصویر کشیده و بیش از سه سال به طول انجامیده است.

محور اصلی داستان یک روز در بیمارستان وضعیت حقوق بشر و موارد نقض حقوق بشر، وضعیت کودکان، نوجوانان و جوانان جنگ زنده در کشور بحرین است. داستان این فیلم در بیمارستان سلمانیه شهر منامه روایت می شود که اتفاقات و اعتراضات مردمی در بحرین را از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ را به تصویر کشیده است.

One-Day-In-Salmaniya-Hospital-poster

این فیلم با تصویر از کودکانی شروع می شود که بر دوش پدران خود در تظاهراتی آرام، پرچم بحرین را در دست دارند و شعر و سرود می خوانند و شادند و با تصویری پایان می گیرد که کودکی زخمی در آغوش پرستاری است که در راهروی بیمارستان سلمانیه، با چشمانی اشک بار می دود.

عوامل سازنده این فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان/ عابدین مهدوی، گروه تدوین/ سید مجتبی هاشمی و محسن کسایی، موسیقی/ گروه آنوبیس، طراح گرافیست و تیتراژ/ مارتا بوسو، دستیاران کارگردان/ مهرداد حسین زاده ، مهدی امینیان و سارنگ هاشمی، دستیاران تولید/ مهدی تهرانی و سعید خدامرد . تصویربرداری این اثر توسط گروه تصویربرداری جوانان انقلابی بحرین و عابدین مهدوی انجام شده است.

لازم به ذکر است این مستند به زودی در اروپا و کانادا اکران خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>