سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم سینمایی «گمیچی» به جشنواره «بروکلین» آمریکا راه یافت

gamichi

فیلم سینمایی «گمیچی» ساخته مجید اسماعیلی پارسا به بخش مسابقه نوزدهمین جشنواره «بروکلین» آمریکا راه یافت.

به گزارش سوره سینما ، فیلم سینمایی «گمیچی» ساخته مجید اسماعیلی پارسا بعد از درخشش در جشنواره کودک همدان، در اولین حضور بین‌المللی‌اش به بخش مسابقه نوزدهمین جشنواره «بروکلین» آمریکا راه یافت.

هدف این جشنواره که توسط انجمن فیلم بروکلین تأسیس شده است، فراهم نمودن گفتمان عمومی در بروکلین به‌منظور پیشبرد منافع عمومی فیلم‌ها و تولیدات مستقل فیلم و جلب‌توجه سراسر جهان به بروکلین به عنوان یک مرکز سینمایی است. جشنواره فیلم‌ها را در شش بخش بلند داستانی، مستند بلند، کوتاه داستانی، مستند کوتاه، انیمیشن و تجربی به رقابت می‌گذارد و در این دوره فیلم «گمیچی» در بخش مسابقه بلند حضور خواهد داشت و با فیلم‌هایی از امریکا، کانادا، هند و… رقابت خواهد کرد. همچنین حضور این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ نیر قطعی شده است.

یازدهمین دوره این جشنواره ۳ تا ۱۲ ژوئن در نیویورک برگزار می‌شود.

گمیچی روایتگر داستان نوجوانی به نام حسن است که سعی دارد کشتی به گل نشسته پدرش که در دریاچه ارومیه قرار دارد را برای روز تولد او احیا کند که در این راستا با معضلات و مشکلات بسیاری مواجه می‌شود.

عوامل ساخت این فیلم عبارت‌اند از کارگردان: مجید اسماعیلی پارسا؛ تهیه‌کننده: جواد قلی زاده؛ نویسندگان: مجید اسماعیلی و امیر عبدی؛ تدوینگر: اسماعیل منصف؛ مدیر تصویربرداری: محمد فکوری؛ صدابردار: مهدی اکبریان پور؛ طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی؛ موسیقی: مسعود سخاوت دوست؛ بازیگران: مهدی مهاجری، مجید دریس، یوسف خداپرست، یوسف بختیاری، حمیده مقدس زاده.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>