سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم مستند «مرشد چلویی» رونمایی می‌شود

morshed-cheloyee

مراسم رونمایی مستند «مرشد چلویی» به کارگردانی احمد کشاورز و از تولیدات موسسه تصویر شهر در تالار همایش‌های کوثر رونمایی برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، مراسم رونمایی فیلم مستند مرشد چلویی در روز جمعه ۲۶ شهریورماه ساعت ۱۷ با حضور خاندان میرزا احمد عابد نهاوندی ، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار همایش های کوثر برگزار می شود.

بنابراین گزارش، این مستند ۵۵ دقیقه ای شخصیت، حواشی متن زندگی و سیره ی عملی میرزا احمد عابد نهاوندی معروف به حاج مرشد چلویی متخلص به ساعی، از کسبه ی بازار قدیم تهران را به تصویر می کشد وی متخلص به ساعی حکیم بود و اشعارش در دیوانی به نام «دیوان سوخته» بارها تجدید چاپ شد.

عوامل سازنده این فیلم عبارتند از: نویسنده، پژوهشگر و کارگردان: احمد کشاورز صدیق/ تدوین: حسین نشاطی / طراحی و ترکیب صدا: محمد حسین ابراهیمی/ تصویر بردار: سامان مختاری/ اصلاح رنگ و نور : یحیی محمد علیی/ تهیه کننده: موسسه تصویرشهر

احمد کشاورز پیش از این مستندی با همین ساختار و از نوع مستند پرتره (شخصیت) و در مورد طیب حاج رضایی (معروف به طیب خان) ساخت که در جشنواره فیلم حقیقت مورد تقدیر قرار گرفت. از دیگر آثار این کارگردان می توان به مجموعه مستند جنجالی مداح ، مجموعه مستند عقبه ، مستند متروبان ، تاک شو خدا و دیگر هیچ ، مستند موبایلی اربعین و مستند زندگی تهران اشاره کرد.

حضور برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند جهت شرکت در مراسم به تالار کوثر واقع در خیابان طالقانی، میدان فلسطین، جنب مسجد امام صادق (ع) مراجعه فرمایند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>