سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ دی ۱۳۹۵ در ۱۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم مستند «روایتی از زندگی سعدی افشار» ساخته می‌شود

sadi-afshar

مستند «روایتی از زندگی سعدی افشار» به کارگردانی امیرحسین گوران، با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در مرحله‌ی فیلمبرداری است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند به دنبال به تصویر کشیدن دورانی از زندگی پُر فراز و نشیب «سعدی افشار» و اتفاقات پس از فوت اوست.

گوران با اظهار این مطلب افزود: سعدی افشار در این فیلم مستند، به بیان تجربیات و گفته‌های قلبی‌اش که در هیچ فیلم یا منبعی ثبت نشده، پرداخته است. این هنرمند یکی از معدود بازیگران صاحب‌سبک تئاتر روحوضی ایران است که او را چارلی چاپلین دوم جهان می‌دانند!

وی تاکید کرد: بخش‌هایی از فیلم «روایتی از زندگی سعدی افشار» در سال‌های پایانی عمر او فیلمبرداری شده است. بخشی دیگر از فیلم که گفتگو با همدوره‌ای‌های وی هست، هنوز تصویربرداری نشده و یک هفته دیگر به پایان می‌رسد.

به گفته گوران، در این مستند با هنرمندانی چون محمود عزیزی، محمدحسین ناصربخت، غلام بابوته، داود فتحعلی‌بیگی، زنده‌یاد رضا رضامندی، مرجان قمر و جواد انصافی مصاحبه شده است. همچنین علی نصیریان و زنده‌یاد مرتضی احمدی نیز اطلاعاتی را در اختیار وی برای ساخت این مستند قرار داده‌اند.

سعدی افشار متولد سال ۱۳۱۳ در تهران و بازیگر مشهور نقش‌های کمدی موسوم به سیاه‌بازی یا تخته‌حوضی بود که از سال ۱۳۳۰ روی صحنه رفت و بیش از پنج دهه در این زمینه به ایفای نقش پرداخت. وی فروردین ۱۳۹۲ درگذشت.

گفتنی است، امیرحسین گوران پیش از این مستندی پیرامون موزه و شخصیت ملک ساخته بود و همزمان با ساخت «روایتی از زندگی سعدی افشار»، در حال تولید مستند دیگری با موضوع آپارتچی‌های سینما است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>