- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

آیین نکوداشت و رونمایی از اثر جدید استاد فرشچیان در تالار وحدت برگزار می‌شود

farshchian

به گزارش سوره سینما [1]، مدیر انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا با اعلام این خبر گفت: اثر جدید استاد محمود فرشچیان شامل گنجینه شاهکارهای فرهنگ و هنر ایران به نویسندگی و کارگردانی «امیر صبوری» همراه با لوح فشرده، دیوان حافظ به خط «استاد رسول مرادی» و نگارگری «استاد فرشچیان» و کتاب «سلطان سریر صبح خیزان» اثر «استاد اسرافیل شیرچی» است.

وى افزود: اثر جدید استاد فرشچیان پنجشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ شب با حضور جمعی از هنرمندان و چهره هاى فرهنگى و هنرى و نمایندگان مجلس و شوراى شهر رونمایی می شود.

این مراسم از سوى انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا و مشارکت انجمن هنرهای تجسمی و بنیاد رودکى برگزار می شود .

سید ناصر میرباقرى مدیر انتشارات فرهنگ و هنر گویا با اشاره به اهمیت آخرین اثر استاد فرشچیان گفت : این کتاب نفیس در برگیرند آخرین آثار استاد محمود فرشچیان است .

وى با اشاره به اهمیت تلفیق چاپ فاخر، صحافی ممتاز و اثر هنرمند در کنار یکدیگر گفت: چاپ تازه‌ترین کتاب استاد فرشچیان نزدیک چهار سال طول کشید چراکه هر اندازه کار هنری غنی‌تر باشد، کار ما هم سخت‌تر خواهد بود. اگر در بخش چاپ درصدی از کار کم یا زیاد شود، کار با مشکل مواجه می‌شود و اگر بعد از چاپ هم کار صحافی به خوبی انجام نشود، زحمات هنرمند و چاپ از بین می‌رود.

میرباقرى با اشاره به بهترین خاطره خود در صنعت نشر افزود: بهترین خاطره من به زمان انتشار کتاب آثار استاد فرشچیان بازمی‌گردد که ایشان بعد از دیدن آن سجده شکر به جا آورد و من از دیدن آن صحنه لذت بسیار بردم.