- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

رویا جاویدنیا: هنرمندان باید به طور صحیح از شبکه‌های اجتماعی بهره ببرند

bahamestan-javidnia

به گزارش سوره سینما [1] به نقل از روابط عمومی ، رویا جاویدنیا بازیگر فیلم «در وجه حامل» به کارگردانی بهمن کامیار این هفته مهمان برنامه «باهمستان سینما» به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی و محمدرضا مقدسیان مجری و کارشناس سینمایی بود.

این بازیگر در ابتدای گفتگو با محمد رضا مقدسیان مجری و کارشناس سینمایی در رابطه با کم بودن اطلاعات در موردشان و کمرنگ بودن حضورشان در رسانه گفت: شاید به این دلیل که از فضای رشته تجسمی وارد  بازیگری و این حرفه شدم فضای آرامتری را می پسندم. فضای تجسمی با سینما تفاوت دارد گرچه ذات من اهل شلوغی نیست و سرگرم کار خودم هستم .

وی در ادامه در پاسخ به سوال مقدسیان مبنی بر علاقه مخاطب به حضور پر رنگ بازیگران و کنجکاوی آنها در شبکه های اجتماعی گفت : به نظرم برای حضور در شبکه های اجتماعی در حیطه سینما مواردی را باید در نظر گرفت تا مدل صحیح و درست و کاربردی باشد . در حال حاضر در ایران شبکه های اجتماعی به جا استفاده نمی شود و گاهی مسمومیتی دارد که من ترجیح می‌دهم وارد نشوم و آرامش ام را ازدست ندهم. چهره های شاخص باید شیوه و استفاده درست از شبکه ها را بهره مطلع باشند. مدل صحیح  این اتفاق در سینمای جهان  می افتد که مخاطب کنجکاوی داشته باشد ولی درایران دچار قضاوت های نادرست میشویم. باید اطلاع رسانی از طرف بازیگر و رسانه درست انجام شود.

او در پاسخ پرسش مقدسیان که دلیل حضور کمتر در سریال یا سینما نسبت به سایرین می تواند محصول همین عدم حضور رسانه ایی باشد گفت : ممکن است من از این ناحیه لطمه خورده باشم شاید هم اعتماد به نفس لازم را ندارم . گاهی فکر می کنم کار خاص یا عجیبی انجام نداده ام خودم فکر می کنم که باید حضور پررنگ تری داشته باشم ولی نمی توانم اخلاق یا روش ام را تغییر دهم . اگر سراغ من نمی آیند شاید سهم من نیست و این یک واقعیت است که من فعالیت کمتری دارم و به همان اندازه شناخته می شوم .

جاویدنیا در پاسخ به اینکه رشته اصلی ایشان چه بوده و چگونه وارد عرصه بازیگری شده است گفت : رشته اصلی من سرامیک بوده و سفالگر هستم . کار حرفه ایی من سالها همین بوده و روحیه متواضعی که شما احساس می کنید از همین خاک و رشته سرچشمه می گیرد . به دلیل فعالیت در این رشته با کارگردانها و بازیگران زیادی معاشرت داشتم و برای اولین بار با پیشنهاد ایرج کریمی برای باغ های کندلوس وارد این عرصه شدم ولی متاسفانه نتوانستم با ایشان همکاری کنم . کار بعدی با مازیار میری در فیلم «به آهسته گی» همکاری داشتم ولی قسمت بازی من به دلایلی حذف شد تا اینکه در فیلم «عصر جمعه» برای اولین بار کارم پخش شد.

این بازیگر در مورد شلوغی و حاشیه های سینما برای یک بازیگر گفت : اگر بخواهم دوباره انتخاب کنم حتما با نگاه دیگری شروع می کنم و فضای بیشتری  را به سینما اختصاص خواهم داد . سینما بی رحمانه عمل می کند ولی من روش خودم را دارم و جایگاه مورد نظرم را کسب کرده ام .

جاوید نیا در مورد فیلم وارونگی که جوایز زیادی کسب کرده است ادامه داد این فیلم را خیلی دوست دارم و با خواندن فیلم نامه همزاد پنداری فراوانی داشتم .وی ادامه داد فیلم «وارونگی» در جشنواره کن حضورداشت. در تعامل با مخاطبان ایرانی فیلم متوجه شدم فیلم را دوست داشتند و با آن همزاد پنداری کردند و خاطرات خانواده برایشان یادآوری شده است.

بازیگر فیلم «گس» در مورد حضور این فیلم در فستیوال رم گفت : این فیلم به کارگردانی کیارش اسدی زاده برنده ی گروه بازیگران شد . حضور من نسبت سایر عوامل با تاخیر بود و این باعث شد با آنها کمی فاصله داشته باشم درلوکیشن  این برنامه حوض آرزوها وجود داشت در کنارش از خدا خواستم دست خالی برنگردم . همین هم شد، به دلیل عدم حضور سایر بازیگزان فیلم «گس» جایزه را شخصا دریافت کردم و خاطره ی فوق العاده عمرم بود .