- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

«ضربه فنی» نامزد دریافت جایزه جشنواره فیلم‌های کودکان چین شد

zarbe-fanni

به گزارش سوره سینما [1] به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۹) در سینما «آل استار» شهر گوانجو در سه نوبت نمایش داده ‌می‌شود.

براساس این گزارش جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان چین (CICFF) از سوی اداره تبلیغات کمیته شهرداری گوانجو و انجمن فیلم‌های کودکان چین (CCFA) با همکاری کانال فیلم چین و دفتر آموزش شهرداری این شهر برگزار می‌شود.

بر همین اساس موضوع این دور از جشنواره «جهان را با چشمان بچه‌ها ببینید و با فیلم‌ها رشد کنید» و «ارتباط میان رویاهای سرزمین مادری و فیلم های کودکان» انتخاب شده و به مدت پنج‌ روز شامل انواع برنامه‌ها از جمله نمایش فیلم کودک، سمینارهایی در زمینه فیلم کودک، اکران فیلم‌های آموزشی تلویزیونی در مدارس، همایش ارتقای نسخه‌های جدید فیلم کودک، حمایت از پروژه‌های فیلم کودک (Pitch & Match)، اعلام نتایج چهارمین فراخوان ملی مسابقه فیلم‌نامه برای فیلم‌های کودکان و فیلم‌های انیمیشن، بازاریابی فیلم‌های کودکان، نمایشگاه فیلم‌های کوتاه دانشجویان چینی و… است.

در عین حال در این دوره حدود ۷۰ فیلم داستانی کودک و انیمیشن از سراسر دنیا در قالب ۲۰۰ نمایش در سینماهای اصلی، مدارس ابتدایی و راهنمایی ، مدارس ویژه و مدارس مناطق روستایی به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره تلاش می‌کند کودکان به فیلم‌های مناسب دسترسی پیدا کنند، با فرهنگ کشورها و مناطق مختلف آشنا شوند، دانش آن‌ها را غنی‌تر و فرهنگ‌شان را با اعتماد به نفس تقویت کنند.

هم‌چنین داوران این جشنواره کودکان مدارس ابتدائی، راهنمائی و متوسطه هستند که در بخش‌های مختلف به فیلم‌های داستانی و انیمیشن مورد علاقه خود در سه بخش رای می‌دهند.

این جشنواره از ۲۳ تا ۲۷ آذر ۱۳۹۸ (۱۴ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹) در شهر گوانجو کشور چین برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود فیلم «ضربه فنی» پیش از این نیز نامزد دریافت جایزه بخش مسابقه با عنوان «گریفن» از چهل‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا شده بود.