- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

«سرگذشت»؛ ویژه‌برنامه شبکه چهار در ایام محرم با اجرای ساعد باقری

sargozasht

به گزارش سوره سینما [1] به نقل از روابط‌عمومی شبکه چهار سیما، گذشته از اقبال درخشان ترکیب‌بند عاشورایی ارزشمند زنده‌یاد محتشم کاشانی، در میان آثار بزرگان دیگری چون وحشی بافقی، نیّر تبریزی، صفایی جندقی و… نیز می‌توان به گونه‌های مشابهی از این قالب ادبی در سوگ شهادت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و شکوه حماسه شهادت حضرت اباعبدالله علیه‌السلام و یارانشان مواجه شد.

استاد ساعد باقری در طول دوازده شب در فصل دوم برنامه «سرگذشت» تامل و مروری دارد به ظرایف ادبی و ابیات انتخابی برخی از این شاهکارهای حوزه ادبیات عاشورایی.

بنابراین گزارش، در این برنامه ابیات منتخب هر ترکیب‌بند توسط محمدحسین پویانفر ستایشگر پیامبر مکرم اسلام و اهل‌بیت عصمت و طهارت زمزمه می‌شود و در دو نوبت مخاطبان (سرگذشت) این ابیات فخیم عاشورایی را از نظر خواهند گذراند.

گفتنی است فصل اول سرگذشت به شرحی بر گنجینه الاسرار عمان سامانی اختصاص داشت که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ از شبکه چهار سیما به روی آنتن رفت و فصل جدید نیز با موضوع تاملی بر ترکیب‌بندهای عاشورایی به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی محصول گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که هر شب در ایام محرم ساعت ۲۲ روی آنتن خواهد رفت.

بازپخش این برنامه در دو نوبت ساعت ۱۲ ظهر و ۴ بامداد خواهد بود.