- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

هیئت انتخاب و داوری بخش سینمای کوتاه جشنواره فجر معرفی شدند

Davaran-Kootah-Fajr40

به گزارش سوره سینما [1] به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، طی احکامی از سوی مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر، دکتر احمدرضا معتمدی (کارگردان، نویسنده، نظریه‌پرداز و استاد دانشگاه)، دانش اقباشاوی (نویسنده و کارگردان) و حامد جعفری (تهیه‌کننده) به‌عنوان اعضای هیئت انتخاب و داوری بخش سینمای کوتاه چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

دکتر «احمدرضا معتمدی» متولد ۱۳۴۰ تهران، فیلمساز، استاد دانشگاه، نویسنده کتب سینمایی و نظریه‌پرداز سینما، دانش‌آموخته رشته اقتصاد از دانشگاه تهران و دارنده مدرک دکترای رشته فلسفه از دانشگاه علامه طباطبایی است که ساخت آثاری چون سوءتفاهم، راه‌رفتن روی سیم، آلزایمر، قاعده بازی، دیوانه‌ای از قفس پرید، زشت و زیبا و هبوط را در کارنامه دارد.

«دانش اقباشاوی» متولد ۱۳۵۸ آبادان، دیپلم ادبیات، کارگردان و نویسنده فیلم‌های هیهات، تاج‌محل و عموزادگان و کارگردان سریال‌های تلویزیونی نامه آخر، دختر الهام و… است. او کسب تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی از ششمین جشن سینمای ایران، ساخت ۴ فیلم کوتاه داستانی و ۴ مستند را در کارنامه دارد. اقباشاوی، عضو انجمن سینمای جوانان ایران و رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران است.

«حامد جعفری» متولد ۱۳۶۴ تهران، دانش‌آموخته رشته اقتصاد است و تهیه‌کنندگی بیش از ۱۵۰ برنامه مختلف سینمایی، سریال، مجموعه تلویزیونی و فیلم کوتاه را در کارنامه دارد که از آن جمله می‌توان به تهیه‌کنندگی آثاری چون بچه‌زرنگ، انقراض، فیلشاه، شاهزاده روم، ۹:۲۰ دقیقه در بوشهر و… اشاره کرد. او مدیرعامل گروه هنر پویا و عضو جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی است و در سابقه او عضویت در هیئت داوری سی و دومین و سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک، داوری یازدهمین جشنواره انیمیشن تهران به چشم می‌خورد.

بر اساس گاه‌شمار جشنواره، کار بازبینی و داوری آثار بخش سینمای کوتاه آغاز شده و ۲۵ دی ماه، آثار منتخب این بخش معرفی خواهد شد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری «مسعود نقاش‌زاده» برگزار خواهد شد.