- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

معرفی هیات داوران بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی جشنواره «سینماحقیقت»

davaran-haghighat

به گزارش سوره سینما [1]،منوچهر طیاب، محمدعلی فارسی، دکتر رامین حیدری‌فاروقی، علیرضا زرین‌دست، امیر تاجیک، معین کریم‌الدینی و مستانه مهاجر، ۸۰ فیلم مستند راه‌یافته به بخش مسابقه ملی را در دو گروه مستندهای کوتاه (۴۵ دقیقه و کمتر) و مستندهای بلند (بیشتر از ۴۵ دقیقه) داوری خواهند کرد.

برپایه این گزارش، داوران بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره هم مرتضی سرهنگی، محمدمهدی عسگرپور و رضا برجی هستند که ۳۰ فیلم راه‌یافته به این بخش با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حوزه مقاومت را داوری خواهند کرد.

پیشتر اعلام شده بود که شش داور از کشورهای ایتالیا، فرانسه، ایران (دو داور)، آفریقای جنوبی و تایلند، داوری ۳۳ فیلم ایرانی و خارجی راه‌یافته به بخش مسابقه بین‌الملل سینماحقیقت را در دو گروه مستندهای «کوتاه و نیمه‌بلند» و مستندهای «بلند» داوری خواهند کرد. این داورها عبارتند از: ماتئو داراس (فرانسه)، سام کلانتری (ایران)، پیم پاکاتوویرا (تایلند) / جان‌فرانکو رُزی (ایتالیا)، کتایون شهابی (ایران)، داریل اِلس (آفریقای جنوبی)

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.