- سوره سینما - http://www.sourehcinema.ir -

«کوپال» فیلم اختتامیه‌ جشنواره‌ فیلم‌های مستقل «ژنو» شد

kupal

به گزارش سوره سینما [1]، کنفرانس مطبوعاتی نوزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های مستقل «ژنو» برگزار شد و طی این نشست فیلم سینمایی «کوپال» از ایران به عنوان فیلم اختتامیه‌ی این دوره از جشنواره معرفی شده و عصر روز ۲۸ ژانویه (هشتم بهمن ماه) با حضور کاظم ملایی کارگردان این اثر در مراسم پایانی این رویداد به نمایش درخواهد آمد.

جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های مستقل ژنو که بیشتر آنرا با عنوان “جشنواره‌ی فیلم سیاه” (Black Movie) می‌شناسند، امسال نوزدهمین دوره‌ی خود را در شهر ژنو جشن می‌گیرد. به گفته‌ی مدیران این جشنواره، فیلم سیاه به طور قاطعانه به دنبال نمایش بهترین آثار نوآورانه، پیشرو و آوانگارد استعدادهای در حال ظهور است که آثار آنها تاکنون در کشور سوئیس به نمایش درنیامده باشد.

امسال فیلم سیاه با یک جاه طلبی مجموعه‌ای از فیلمهای متفاوت از آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا را به نمایش می‌گذارد. به عنوان مثال در بخش مسابقه‌ی این جشنواره ۹ فیلم همچون «آلانیس» (بهترین کارگردانی و بازیگری سن سباستین ۲۰۱۷) از آرژانتین، «آریتمی» (برگزیده‌ی شیکاگو، آسیاپاسیفیک و کارلووی‌واری ۲۰۱۷) از روسیه، «چشم اژدها» (برگزیده‌ی فیپرشی لوکارنو ۲۰۱۷) از چین، «ماشین آلات» (برگزیده‌ی ساندنس و زوریخ ۲۰۱۷) از هندوستان، «مالایا» (منتخب بوسان و کرالا) از تایلند، «زندگی شاتل» (بهترین فیلم جشنواره‌ی شانگهای ۲۰۱۷) از مالزی و … به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین ۱۰ فیلم سینمایی دیگر در بخش جایزه‌ی ویژه تماشاگران بر روی پرده می‌رود که از میان آنها می‌توان به «فصل شکار» (جایزه‌ی تماشاگران هفته‌ی منتقدین ونیز ۲۰۱۷) از آرژانتین، «خوشبخت» (برگزیده‌ی سه بخش ونیز ۲۰۱۷) از فرانسه، قلب من را نپوشانید دختر الیگیتور! (منتخب برلین و ساندنس ۲۰۱۷) از برزیل و «آنها» (منتخب کن و شیکاگو ۲۰۱۷) محصول مشترک و ساخته‌ی آناهیتا قزوینی زاده (کارگردان ایرانی الاصل) اشاره کرد.

هشتم بهمن ماه در شب پایانی این جشنواره، فیلم سینمایی کوپال به عنوان فیلم اختتامیه‌ی این جشنواره و با خبر “نمایش یک کمدی ساتیر” با حضور کارگردان این فیلم در سالن الحمراء ژنو به روی پرده می‌رود تا بعد از آن برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مسابقه، منتقدین و تماشاگران معرفی شده و این رویداد ۱۰ روزه به کار خود پایان دهد.

نوزدهمین نسخه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های مستقل ژنو از ۱۹ تا ۲۸ ژانویه مصادف با ۲۹ دی تا ۸ بهمن ماه در شهر ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.