سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

برگزاری دومین دوره جشنواره جهانی فیلم «آسا» در آلمان

Asa-Festival

دومین جشنواره جهانی فیلم‌های انسان دوستانه به نام «آسا» در کشور آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم آسا، مجید مصاحبی طراح و دبیر این جشنواره با اشاره به محورهای برگزاری این جشنواره گفت :دومین دوره جشنواره  فیلمهای  انسان دوستانه آسا  با همکاری شهرداری شهر وایمار آلمان از ۲۸ سپتامبر(۶مهر) الی ۲اکتبر(۱۰مهر) برگزار می‌شود.

مصاحبی ادامه داد : فراخوان جشنواره فیلم آسا با موضوعات دنیای بدون مرز، ریشه کنی فقر و گرسنگی، آسیب های ناشی از پناهندگی، قربانیان فراموش شده ،انسان و محیط زیست، زنان در تقابل جوامع سنتی و مدرنیته، آسیب های ناشی از جنگ، فقر آب، کودکان و فجایع جهانی منتشر شده و تاکنون فیلمهای مختلفی از سینمای ایران و سایر نقاط دنیا به دیبر خانه جشنواره رسیده است و بزودی اسامی هیات داوران و فیلمهای راه یافته اعلام می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در رشته فیلمهای کوتاه داستانی ،مستند وانیمیشن بصورت رقابتی برگزار می شود اما  چند فیلم بلند سینمایی نیز در بخش جنبی و ویژه به نمایش در خواهد آمد.

مصاحبی افزود :هدف این جشنواره انتقال پیام صلح و دوستی از کشور ایران برای جهانیان  و همچنین نگاهی متفاوت در برگزاری جشنواره های تخصصی فیلم خواهد بود.

اولین دوره جشنواره فیلمهای آسا پیش از این در ایران و سوییس، با  همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر فعالیت های انساندوستانه ی سازمان ملل متحد، دفتر عمران ملل متحد و صلیب سرخ جهانی برگزار شده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت جشنواره www.asafest.com مراجعه فرمایید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>