سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ آذر ۱۳۹۶ در ۴:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

اضافه شدن دو بخش به جشنواره ملی «فانوس»

fanoos-fest

طبق اعلام دبیرخانه دومین جشنواره ملی «فانوس»، بخش نگاه ویژه و بخش آزاد به دومین دوره این جشنواره اضافه خواهد شد.

به گزارش سوره سینما، طبق گفته دبیر جشنواره جواد قلی زاده، دوره‌ی دوم جشنواره‌ ملی «فانوس» با دوره‌ نخست آن اختلافات کمی و کیفی خواهد داشت. از جمله‌ این تفاوت‌ها در بخش مسابقه ‌است، که علاوه بر بخش‌های مسابقه‌ دوره‌ اول جشنواره «فانوس»، دو بخش جدید به دور دوم این جشنواره اضافه شده است.

*بخش نگاه ویژه با موضوع مدافعان حرم

بخش «نگاه ویژه»، که در حوزه‌ پوستر انجام می‌شود و موضوع آن مدافعان حرم است. در این بخش بحث فرم و محتوا بسیار حائز اهمیت خواهد بود و آثار مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت.

*بخش آزاد

بخش «آزاد» برای اولین بار در دومین دوره جشنواره فانوس قرار گرفته است. این بخش شامل آثاری است که مراحل تولید آن تحت حمایت ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیست. و شامل رشته‌های هنری فیلم مستند «تا ۳۰ دقیقه» تیزر و کلیپ است. قابل ذکر است که ثبت نام و ارسال این آثار توسط ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌های مربوطه صورت می‌گیرد.

چندی پیش جواد قلی زاده توسط حکمی از سوی علی اصغر جعفری «رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس دبیر دومین دوره از جشنواره ملی «فانوس» شد.

زمان برگزاری دومین جشنواره ملی فانوس در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ خواهد بود که در این فاصله فراخوان جمع‌آوری آثار و معرفی هیات انتخاب و داوری و همچنین محل برگزاری جشنواره اعلام خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>