سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۷:۰۳ ب.ظ چاپ مطلب

سردار شکارچی: دیپلماسی فرهنگی دقیقا همان چیزی است که در جشنواره جهانی فیلم فجر شاهدش هستیم

shekarchi

سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بازدید از بخش‌های مختلف جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو، از تاثیرات فرهنگی این رویداد صحبت کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بازدید از محل برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر عنوان کرد: دیپلماسی فرهنگی دقیقا همین چیزی است که در جشنواره جهانی فجر شاهدش هستیم و  الحمدالله استقبال خوبی هم صورت گرفته و با توجه به گزارش هایی که دوستان داده‌اند کارهای ارزشمندی انجام شده است.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح  با اشاره به جنگ نرمی که در حال حاضر در جریان است، گفت: ما درگیر جنگ فرهنگی هستیم و دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش هستند تفکرات خودشان را بر فرهنگ ما غالب کنند و ما هم باید تلاش کنیم انقلاب اسلامی را که فرهنگ دفاع از مظلومان و مستضعفان جهان است، محقق کنیم.

سردار شکارچی با تاکید بر اینکه جشنواره جهانی فیلم فجر در جهت تقویت جبهه و تفکر انقلاب اسلامی بسیار موثر است، توضیح داد: این رویداد باید تقویت و تعمیق شود و گسترش پیدا کند. مشارکت کشورها در جشنواره جهانی فیلم فجر امسال بسیار خوب بوده و این گویای کیفیت بالای این جشنواره است. البته نباید به این اکتفا کرد و کیفیت خوب جشنواره امسال، رسالت ما نسبت به توسعه و تعمیق را سنگین‌تر می‌کند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با اشاره به بخش‌ «زیتون‌های زخمی» که مربوط به تحولات کشورهای منطقه است، گفت: این بخش برای مردم و فعالان فرهنگی روحیه بخش است و مقاوت مردم این منطقه برابر هجوم نا جوانمردانه‌ای که مقابل آن‌ها صورت گرفته، افزایش می‌دهد. علاوه بر این مردم جبهه مقاومت را به نظام جمهوری اسلامی امیدوار می‌کند و آن‌ها نظام جمهوری اسلامی را پشتوانه‌ خود می‌دانند. در نهایت همه این‌ها باعث تضعف جبهه دشمن می‌شود.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>