سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ خرداد ۱۳۹۷ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

مستندسازی جریان نوشت‌افزار ایرانی اسلامی به همت شبکه مستند

iran nevesht mostanad

نشست مشترک مدیر شبکه مستند و مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با هدف بررسی زمینه‌های همکاری مشترک برگزار شد.

به گزارش سوره سینما، در ابتدای این جلسه سعید حسینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی گزارشی از اقدامات این مجمع در ۵ سال اخیر و وضعیت موجود بازار نوشت‌افزار کشور ارائه کرد.

در ادامه این نشست مهندس سلیم غفوری، مدیر شبکه مستند با اشاره به این که این شبکه می‌تواند در حوزه والدین و گروه‌های مرجع دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد، گفت: باید خانواده‌ها را نسبت به اهمیت محصولات کاربردی حوزه کودک و نوجوان مانند نوشت‌افزار و … آشنا کرد.

غفوری ادامه داد: متاسفانه شخصیت‌ها و کاراکترهای ایرانی تداوم کافی برای تبدیل شدن به یک شخصیت ماندگار را نداشته‌اند در صورتی که برای برخی کاراکترهای آمریکایی ده‌ها سال فیلم و سریال تولید می‌شود و شخصیت را زنده نگه می‌دارند.

مدیر شبکه مستند سیما در انتهای این جلسه از تولید یک مستند بلند درباره جریان نوشت‌افزار ایرانی اسلامی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این مستند با نگاهی آسیب‌شناسانه به وضعیت موجود بازار و همچنین نگاهی امیدوارانه به آینده نوشت‌افزار ایرانی اسلامی، اهمیت این موضوع را از جنبه‌های مختلف برای خانواده‌ها و مسئولین فرهنگی بازگو خواهد کرد.

مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی از سال ۹۲ به عنوان یک تشکل مردمی فعالیت خود را آغاز کرده که در ۵ سال گذشته به عنوان یکی از مهمترین و اثرگذارترین تشکل‌های فرهنگی در حوزه کودک و نوجوان نقش ایفا کرده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>