سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۴ ق.ظ چاپ مطلب

پخش «مسجد سلطانی طهران» برای نخستین بار از شبکه مستند سیما

masjed-soltani

«مسجد سلطانی طهران» عنوانی مستندی به کارگردانی عباس صالح مدرسه‌ای است که دوشنبه ۱۴ خرداد روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این فیلم نگاهی جامع به تاسیس، ساخت و اداره مسجد سلطانی از دوره قاجار تا به امروز دارد.

به گزارش سوره سینما، مستند «مسجد سلطانی طهران» به تهیه‌کنندگی علی نظری روز چهاردهم خردادماه برای نخستین‌بار از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. «عباس صالح مدرسه‌ای» که نویسندگی و کارگردانی ۸۳ فیلم مستند و داستانی را در کارنامه خود دارد،این بار نیز با یک فیلم اینفورماتیو نزد مخاطبان می آید.

عباس صالح‌مدرسه‌ای همچنین درباره ساخت مستند «مسجد سلطانی طهران» به خبرنگار دنیای سینما گفت: طی دوسال گذشته سعی کردیم منابع مختلف  پژوهشی را بررسی کنیم و با توجه به گستردگی موضوع، اهم مطالب را درباره این مسجد تاریخی در این مستند بیاوریم.

وی افزود: تلاشم براین بوده که فیلم تاریخ مصرف نداشته باشد و در همه ایام قابل استفاده باشد. حتی از بعد پژوهشی، منبعی تصویری باشد برای اهل فن تا بعدها به آن مراجعه و ارجاع دهند.

کارگردان «مسجد سلطانی طهران» عنوان کرد: هر یک از کسانی که با آنان گفت‌گو می‌شود نقطه نظراتشان را بیان می‌دارند و این فارغ از خطی است که روایت کلی چیده است. این امر کمک خواهد کرد که فیلم از لایه‌های گوناگون و نقطه نظرات متنوع برخوردار باشد که در نهایت، پرسپکتیوی از موضوع می سازد و آن را تنها در سطح قرار نمی‌دهد.

لازم به ذکر است، مستند بلند «مسجد سلطانی طهران» محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و سایر عوامل این مستند عبارتند از؛ مهرداد زاهدیان (مشاور پروژه)، مسعود امینی تیرانی(فیلمبردار)، ایمان ترابی  (صدابردار)، احمد وفایی (تدوینگر)، مهرداد جلوخانی (طراحی و ترکیب صدا) و خانه هنرمندان امروز (مجری طرح).

یادآور می‌شود، «مسجد سلطانی طهران» روز دوشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود و تکرار آن سه شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۲:۳۰ بامداد و ۸:۳۰ صبح پخش خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>