سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۰ خرداد ۱۳۹۷ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی «نگاه آبی» افتتاح شد

negahe-abi

دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی «نگاه آبی» در زمینه محیط زیست و انرژی های پاک در باغ موزه نگارستان افتتاح شد.

به گزارش سوره سینما، مراسم افتتاح دومین دوره جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه آبی» امروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷ با حضور خانم سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی در باغ موزه نگارستان تهران برگزار شد.

در این مراسم از پوستر جشنواره رونمایی شد و گالری اثار برگزیده جشنواره نیز گشایش یافت.

طیبه سیاوشی در این مراسم با اشاره به حمایت های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از فعالیتهای دانشجویی در کشور گفت:‌این جشنواره به دلیل اهداف محیط زیستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما قراردادها و کنوانسیون های بسیاری در خصوص انرژی های تجدیدپذیر و محیط زیست داریم اما نگاه هنری می تواند در زمینه فرهنگسازی به جوامع کمک کند و بر تغییر و اصلاح شیوه زندگی مردم تاثیرگذار باشد. چرا که درگیر کردن مردم در این مسئله خود انجام نیمی از کار است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: من و همکارانم در کمیسیون تلاش داریم فعالیتهای جوانان در این زمینه را قدر بدانیم. جوانانی که با حداقل امکانات سعی میکنند در زمینه فرهنگسازی در حوزه محیط زیست ،‌انرژی های پاک و انرژی های تجدیدپذیر تاثیر گذار باشند

نشست خبری دومین دوره جشنواره عکاسی نگاه آبی با حضور محمدعلی زارع مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران ، امین مختاری دبیرکانون دایره آبی دانشگاه تهران و دبیر هنری جشنواره و مسعود مکاری دبیر جشنواره نگاه آبی برگزار شد که طی آن زارع با اشاره به اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران اظهار کرد: بحران های محیط زیست و منابع طبیعی از مواردی است که با آن رو به رو هستیم و اگر بخواهیم از این بحران پیشگیری کنیم نیاز به مشارکت پذیری عموم مردم داریم و برای رسیدن به آن راهی جز فرهنگسازی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما سعی داریم از ظرفیت تشکلها و نشریات دانشجویی در این زمینه بهره ببریم. عمده ترین هدف ما در حوزه فرهنگی هنری دانشگاه تهران بهبود بخشیدن به مشارکت دانشجویان و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه برای رسیدن به این هدف است .

امین مختاری دبیر کانون دایره آبی دانشگاه تهران و دبیر هنری جشنواره (برگزارکننده جشنواره نگاه آبی) اظهار کرد: کانون دایره آبی با هدف فرهنگسازی در بخش محیط زیست و انرژی های پاک در چند دانشگاه کشور فعالیت دارد و به زودی NGO این کانون با همین نام تاسیس خواهد شد.

وی از مهم ترین اهداف این سمن را شناسایی، معرفی و کمک در جهت تحقق پروژه های دانشجویی و پایان نامه های زیست محیطی کشور بر شمرد.

مسعود مکاری دبیر جشنواره نگاه آبی نیز در برخی از سخنان خود گفت: امسال ۶ هزار و ۱۲۰ اثر از کشورهای مختلف جهان دریافت کردیم و نمایشگاه اثار برگزیده نیز شامل آثاری از ۶۹ عکاس ایرانی و ۱۳ عکاس خارجی با ۱۲۰ اثر است که در ایام جشنواره برپا خواهد شد.

مکاری با اشاره به مشارکت دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در برگزاری این جشنواره و لزوم حمایت بیشتر نهادهای ذی ربط در دوره های آتی جشنواره؛ از مهندس آدم نژاد، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای حمایت ویژه از جشنواره تشکر کرد.

مراسم اختتامیه این جشنواره در تاریخ ۳۰ خرداد ماه در محل باغ موزه نگارستان تهران برگزار می گردد و نمایشگاه آثار منتخب جشنواره تا این زمان دایر خواهد بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>