سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

اهدای جایزه ویژه هیات داوران جشنواره SCO چین به فیلم «پری دریایی»

Pari-Daryai-SCO

فیلم سینمایی «پری دریایی» به تهیه‌کنندگی محمد‌رضا عرب و از محصولات مشترک سازمان سینمایی حوزه هنری در دهمین حضور بین‌المللی خود، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره SCO چین را دریافت کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم SCO کشور چین در شهر «چینگ ـ دائو» برگزار شد و فیلم «پری دریای» چهارمین جایزه بین‌المللی خود را از داوران این جشنواره گرفت.

فیلم سینمایی «پری دریایی» به کارگردانی امیر مسعود آقابابائیان در بخش رقابتی و فیلم‌های سینمایی «ایران برگر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار و «ندارها» به کارگردانی محمد‌ رضا عرب به نمایندگی از سینمای ایران در بخش غیررقابتی «پانوراما» این دوره از جشنواره روی پرده رفتند.

داوری ۲۱ فیلم حاضر در بخش رقابتی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم SCO کشور چین را ۱۲ داور از کشورهای منطقه برعهده داشتند که در این میان مسعود جعفری جوزانی کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده، به نمایندگی از سینمای ایران در میان این داوران حضور داشت.

لازم به ذکر است، هنرمندانی چون: مسعود جعفری جوزانی، محمدرضا عرب، یزدان عشیری، محمدحسین قاسمی و مسعود آقاباباییان و همچنین دکتر مصطفی امیدی معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دکتر محمدرسول الماسیه رایزن فرهنگی ایران در پکن، در این جشنواره حضور داشتند.

Pari-Daryai-SCO-Award

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>