سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ دی ۱۳۹۸ در ۱۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب
مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان گیلان خبر داد:

احداث و ترمیم سینماهای حوزه هنری در ۶ شهر سیاهکل، رودسر، رشت، انزلی، رضوان شهر و لاهیجان

karvan-kesh

سیدحسن کاروان‌کش گفت: چراغ‌های خاموش سینماهای ۶ شهر سیاهکل، رودسر، رشت، انزلی، رضوان شهر و لاهیجان به همت موسسه بهمن سبز حوزه هنری دوباره روشن می‌شوند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ سیدحسن کاروان‌کش مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان گیلان در راستای طرح تحول عمرانی سینماهای موسسه بهمن سبز حوزه هنری عنوان کرد: سینما ۲۲بهمن سیاه کل گیلان به عنوان اولین سینمای مشمول طرح بهسازی، در سال ۱۳۸۳ با برف تخریب شد و از آن سال به بعد با اعتبارات دولتی و موافقت نامه حوزه هنری هرسال روند احیای خود را طی کرده و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: البته این روند با دوران جدید مدیریت موسسه بهمن سبز حوزه هنری و طرح تحول عمرانی سرعت گرفت و قرار است این سینما تبدیلی به مجتمعی ۴ طبقه‌ای برای عرضه محصولات تجاری و فرهنگی و تفریحی و همچنین دارای ۲سالن سینما یکی در طبقه اول و دیگری در طبقه آخر بشود.

وی درباره سینما فجر رودسر توضیح داد: این سینما تا سال ۸۹ فعال بوده و به دلیل وضعیت بد سالن و صندلی و پرده و دستگاه آپارات تعطیل شده و در حالا حاضر اگرچه مالکیت قطعی آن برای حوزه هنری است اما به دلیل اختلاف در مالکیت محل سینما و مختومه نشدن پرونده حقوقی آن، در لیست طرح بازسازی امسال موسسه ذکر نشده است.

وی ادامه داد: از آن جایی که اولین سینمای کشور در رشت و انزلی بوده و با توجه به پتانسیل فرهنگی بسیار بالای مردم در این استان، دریغ است که شهر مدرنی مانند رشت از نعمت سینما محروم باشد و حوزه هنری با دقت نظر به این ضرورت با شهرداری و شورای شهر رشت و انزلی و لاهیجان و رضوان شهر وارد مذاکره شدیم و زمین و ساختمان نیمه کاری برای احداث سینما گرفته‌ایم.

کاروان کش درباره جزئیات موقعیت جغرافیایی این سینماها گفت: در انزلی زمینی در ورودی شهر با مساحت بیش از ۵۰۰ متر گرفته‌ایم، که در مرحله بازدید و نقشه‌های اولیه است، یک هکتار زمین در ورودی شهر رشت داریم که شامل سه بخش ورزشی و تجاری و فرهنگی است که بخش فرهنگی آن توسط حوزه هنری ساخته می‌شود.

وی تکمیل کرد: در رضوان شهر هم دو زمین یکی در مجاورت ساختمان شهرداری و یکی در مجتمع توریستی ورودی رضوان شهر در محله نقشه داریم، همچنین یک مجتمع تجاری نیمه کاره اسکلت فلزی در شهر لاهیجان داریم که نقشه کشی و مراحل احداث آن در دست برنامه ریزی و مذاکره است.

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>