سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۷:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

سریال «نگهبان قدس» در «عماریار» عرضه شد

negahbane-ghods

سریال «نگهبان قدس» به کارگردانی باسل الخطیب کارگردان برجسته سوریه و تهیه‌کنندگی زیاد علی در سایت «عماریار» عرضه شد.

به گزارش سوره سینما، سریال «نگهبان قدس» روایت مردی زاده حلب و یکی از چهره های برجسته جهان مسیحیت به اسم «ایلاریون کبوجی» است که در سال ۱۹۶۵ رهبر کلیسای کاتولیک بیت المقدس شد و از آن زمان به جریان های مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس کمک می کرد.

او نهایتا در سال ۱۹۷۴ در حال کمک به اننتقال اسلحه برای گروه های مقاومت توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و به ۱۲ سال زندان محکوم شد اما به وساطت واتیکان پس از ۴ سال آزاد شده و به رم تبعید شد.

امام موسی صدر از وی به نیکی یاد کرده و چندین کشور اسلامی برای او تمبر یادبود منتشر کرده اند. او درباره انقلاب اسلامی می گوید: «عقل در برابر چگونگی پیروزی و استمرار این انقلاب عاجز است»؛ وی در مساله تسخیر لانه جاسوسی تلاش هایی برای میانجی گری نیز داشته است.

«ایلاریون کبوجی» از مخالفان جنگ علیه عراق در سال ۲۰۰۳، حاضر در کاروان آزادی در سال ۲۰۱۰ و از مسافران کشتی ماوی مرمره بوده است.

همه اینها و دیگر نکات زندگی این مرد مقاوم را «باسل الخطیب» کارگردان برجسته سوریه که خود یک چهره با اصالت فلسطینی است در سریال «نگهبان قدس» به تصویر کشیده است.

باسل الخطیب خود ده ها فیلم و سریال درباره فلسطین تولید کرده است و از حامیان دولت سوریه بوده و در جریان هشت سال جنگ در سوریه ۴ فیلم سینمایی و دو سریال را برای حمایت از مقاومت و دولت سوریه تولید کرده است.

هر قسمت از سریال «نگهبان قدس» ۳۴ دقیقه درنظر گرفته شده است و در آن بازیگرانی چون، رشید عساف، إیهاب شعبان، أمل عرفه، صباح الجزائری، سلیم صبری و سامیه الجزائری به ایفای نقش پرداخته اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>