سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۳۹۳ در ۳:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

«روز روشن» در استرالیا روی پرده می‌رود

270248_676

فیلم سینمایی «روز روشن» اولین ساخته حسین شهابی در سومین جشنواره فیلم‌های فارسی زبان سیدنی استرالیا اکران می‌شود.

فیلم سینمایی «روز روشن» اولین ساخته حسین شهابی در سومین جشنواره فیلم‌های فارسی زبان سیدنی استرالیا اکران می‌شود.

سوره سینما- فیلم سینمایی «روز روشن» اولین ساخته بلند سینمایی حسین شهابی از تاریخ ۲۰ تا  ۲۳ شهریورماه ۹۳ در سومین جشنواره فیلم‌های فارسی زبان سیدنی استرالیا اکران می‌شود.

«روز روشن» داستان زن جوانی است که از یک صبح تا عصر تمام تلاش خود را می‌کند تا تعدادی شاهد را برای شهادت بی‌گناهی یک مرد در دادگاه حاضر کند. مهران احمدی، پانته‌آ بهرام، سودابه بیضایی و روناک یونسی بازیگران این اثر سینمایی هستند.

«روز روشن» پیش از این در جشنواره‌های ماردل پلاتا آرژانتین، بوستون، هیوستون، واشنگتن دی سی، لوس آنجلس، دانشگاه رایس و دانشگاه یو سی ال ای آمریکا و دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین به نمایش درآمده و موفق به کسب جوایز ویژه هیات داوران بیست و هشتمین جشنواره ماردل پلاتا آرژانتین و بهترین فیلم بیست وچهارمین جشنواره فیلم شیکاگو آمریکا شده است.

این فیلم در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بخش نگاه نو به نمایش در آمد و توانست نظر مساعد منتقدان را به خود جذب کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>