سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳ آبان ۱۳۹۳ در ۳:۰۲ ب.ظ چاپ مطلب

«ماهی و گربه» روی جلد ماهنامه سینمایی ۲۴

24-mag

شماره تازه ماهنامه سینمایی «۲۴» با تصویری از فیلم سینمایی «ماهی و گربه» منتشر شد.

شماره تازه ماهنامه سینمایی «۲۴» با تصویری از فیلم سینمایی «ماهی و گربه» منتشر شد.

سوره سینما- پنجاه و هفتمین شماره‌ مجله‌ی ۲۴ با پرونده‌ای خواندنی درباره‌ فیلم «ماهی و گربه» منتشر شد. گفت‌وگوی حسین معززی‌نیا با شهرام مکری، یادداشت‌هایی از مجید اسلامی، محمد وحدانی و یحیی نطنزی، بررسی تأثیرپذیری شهرام مکری از موریتس اشر، شبیه‌سازی لوکیشن ماهی و گربه و شخصیت‌شناسی فیلم عناوین تعدادی از مطالب این پرونده‌ی مفصل است. تصویر روی جلد این شماره هم به مناسبت همین پرونده به عکسی از بابک کریمی در «ماهی و گربه» اختصاص دارد.

در بخش سینمای ایران شماره‌ جدید ۲۴ علاوه بر این پرونده می‌توانید گزارش‌هایی درباره‌ روند اجرای طرح هنر و تجربه، ارزشگذاری کیفیت بازیگران فیلم‌ها روی پرده و معرفی تولیدات جدید سینمای ایران بخوانید.
در بخش سینمای دنیای شماره‌ آبان‌ماه ۲۴ پرونده‌ای درباره‌ فعالیت‌های تلویزیونی و سریال‌ُسازی فیلمسازان بزرگ منتشر شده است. بررسی امکانات تلویزیون برای درام‌پردازی، تأثیر سریال کارآگاه حقیقی بر کوچ سینماگران به تلویزیون، تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر جذاب‌َشدن تماشای سریال و نظر کارگردان‌های سرشناسی مثل استیون سودربرگ، دیوید فینچر، مارتین اسکورسیزی، پل تامس اندرسون، مایکل مان و دیوید لینچ درباره‌ی کار در تلویزیون عناوین مهم‌ترین مطالب این پرونده است. در این بخش از مجله می‌توانید خواننده‌ی مطالب جذابی درباره‌ِ‌ افت فروش فیلم‌های تابستانی، وداع تولیدات سینمایی با لوکیشن‌های واقع در هالیوود، آینده‌ی پوسترهای سینمایی و معرفی جدیدترین فیلم‌‌های اکران شده در سینماهای جهان باشید.

Cover-577

یادداشت‌هایی درباره‌ی سریال‌های مرگ یک مسافر و سقوط و ریویوهایی بر فیلم‌های دو چهره‌ی ژانویه، گربه‌ی کوچک عجیب، لبه‌ی فردا و ولگرد هم در بخش راهنمای این شماره از مجله‌ ۲۴ منتشر شده است. جدیدترین قسمت آموزش رایگان نوشتن نقد فیلم و گفت‌وگو با محمدعلی سجادی و سام مندس درباره‌ اولین فیلم‌های بلندشان هم در بخش کارگاه منتشر شده است.

خاطره‌ دیدار راجر ایبرت با وودی آلن، یادی از موسیقی متن خاطره‌انگیز اشک‌ها و لبخند‌ها، یک سکانس ماندگار از پرواز بر فراز آشیانه‌ فاخته و پرونده‌ بازنگری فیلم زنی تحت تأثیر را می‌توانید در بخش نوستالژی بخوانید. فرنوش حبیب‌نژاد، فیروزه گلسرخی، بهداد آوند امینی و احسان عمادی هم در بخش وبلاگ یادداشت‌هایی درباره‌ تجربه‌ تماشای فیلم ترسناک نوشته‌اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>