سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۷ ق.ظ چاپ مطلب

۱۱ سالن سینما میزبان جشنواره فیلم شهر می‌شوند

jashnvareh-shahr2

سینماهای برگزاری برنامه‌ها و بخش‌های مختلف پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر مشخص شد.

سینماهای برگزاری برنامه‌ها و بخش‌های مختلف پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر مشخص شد.

سوره سینما- به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر؛ پردیس سینمایی ملت با تمامی سالن ها به عنوان مکان اصلی جشنواره و سالن های سینمایی آزادی با دو سالن، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی رازی، پردیس سینمایی تماشا و ایوان شمس نیز  به عنوان مکان های برگزاری جشنواره شهر انتخاب شدند.

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر قرار است از ۳ خرداد – روز حماسه فتح خرمشهر آغاز و تا ۱۲ خرداد ماه همزمان با میلاد باسعادت امام عصر (عج) ادامه می یابد. سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، متولی برگزاری این رویداد مهم فرهنگی اجتماعی و سینمایی است و در این دوره جشنواره با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و توجه به هویت دینی در قالب بخش های مسابقه­ی سینمای ایران  و­ سینمای بین‌الملل طراحی و برنامه ریزی شده است.

در این خبر آمده است: به دنبال استقبال گسترده هنرمندان، فیلمسازان، تهیه کنندگان و مراکز و موسسات فرهنگی و سینمایی حدود ۱۲۰۰ اثر با موضوعاتی همچون اشاعه­ی فرهنگ مهربانی، تقویت روحیه­ی صبر میان شهروندان، گسترش نشانه­ها و نمادهای فرهنگ اسلامی – ایرانی در شهر، اشاعه و ارتقاء فرهنگ نظم و قانون­گرایی، توجه شهروندان به ارزش­ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آشنایی شهروندان با تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب های آن، تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه­های مثبت افزایش جمعیت در جشنواره شرکت کرده اند که هم اکنون، پنج هیات کارشناسی و انتخاب در حال بررسی و ارزیابی آثار برای انتخاب نهایی هستند.

جشنواره بین المللی فیلم شهر از جمله رویدادها و جریان فرهنگی و سینمایی کشور است که در ساختار آن بخش های مختلفی همچون فیلم های سینمایی، فیلم های بلند داستانی ویدیویی، فیلم های مستند نیمه بلند و بلند، فیلم های کوتاه، مسابقه طرح اولیه فیلمنامه نویسی سینمایی، اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینما و سینمای بین الملل تعریف و گنجانده است.

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۳ تا ۱۲ خردادماه به دبیری سیاوش حقیقی در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>