سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۶ ب.ظ چاپ مطلب

مستند «بخشش مریم» جان دو نفر را نجات داد

bakhshesh-maryam

مستند «بخشش مریم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی شعبانی سبب شد دو خانواده، قاتل عزیزان خود را ببخشند.

مستند «بخشش مریم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی شعبانی سبب شد دو خانواده، قاتل عزیزان خود را ببخشند و جان دو نفر نجات پیدا کند.

سوره سینما – به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مهدی شعبانی تهیه‌کننده و کارگردان «بخشش مریم» در این زمینه توضیح داد: «فیلم ما اخیرا در دهمین جشنواره ملی فیلم رضوی یزد عنوان بهترین فیلم مستند و تندیس طلایی و دیپلم افتخار را از آن خود کرد. ضمن اینکه در جشنواره فیلم و عکس مادر نیز «بخشش مریم» مورد تقدیر قرار گرفت و بانو سامره (مریم) على نژاد مادر زنده یاد حسین زاده که در فیلم قاتل فرزندش را می بخشد، دیپلم افتخار دریافت کرد.

وی ادامه داد: موضوع بخشش خانم علی نژاد بازتاب های گسترده ای حتی فراتر از مرزها داشت و این موضوع باعث شد وی به عنوان مادر نمونه سال در ترکیه انتخاب شود. البته این موضوع پیش از ساخت مستند رخ داد. او فردا عازم سفر به ترکیه است و شهرداری استامبول از او دعوت به عمل آورده است. ضمن اینکه بین شهرداری نور و رویان و ترکیه پیمان خواهری بسته شد.

این مستندساز تصریح کرد: اتفاق خوشایند دیگری که در پی ساخت «بخشش مریم» رخ داد، این بود که دو خانواده که شرایط مشابهی با خانواده حسین زاده داشتند فیلم را تماشا کردند و باعث شد از اعدام قاتلان عزیزانشان صرف نظر کنند.»

در سال ۱۳۸۶ در نزاعی در شهر رویان در استان مازندران، عبدالله حسین زاده فرزند یکی از فوتبالیست‌های معروف شهر نور به ضرب چاقو کشته شد. ۶ سال پس از حکم دادگاه مبنی بر قصاص قاتل، مادر مقتول در پای چوبه‌دار، قاتل فرزندش را بخشید.

«بخشش مریم» که یک مستند ترکیبی است صحنه‌هایی از این اتفاق به خصوص صحنه‌های زیبای بخشش توسط اولیای دم را به تصویر می کشد. همچنین محسن بنگر بازیکن تیم ملی فوتبال، عادل فردوسی پور، خانواده حسین‌زاده و شاهدان قتل نیز درباره این رویداد صحبت می‌کنند.

مناطقی همچون نور، رویان، نوشهر، پلیر، پیمد و کدیر و مناطق ییلاقی شهرستان نور مکان‌های اصلی تصویربرداری این مستند هستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>