سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۴ ب.ظ چاپ مطلب

کاروان سینمای انیمیشن ایران عصر سه‌شنبه راهی جزیره کیش می‌شود

hamayesh-animation

کاروان سینمای انیمیشن ایران عصر سه‌شنبه ۱۰ شهریور برای شرکت در دومین همایش ملی انیمیشن ایران، عازم جزیره‌ی کیش خواهد شد.

کاروان سینمای انیمیشن ایران عصر سه‌شنبه هفته جاری (دهم شهریورماه ۹۴) برای شرکت در دومین همایش ملی انیمیشن ایران، عازم جزیره‌ی کیش خواهد شد.

سوره سینما – به گزارش روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران، این رویداد علمی- هنری در قالب ارائه‌ی مقالات پژوهشی منتخب و برپایی هفت کارگروه تخصصی پیش‌بینی شده تا با حضور اساتید، هنرمندان، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان شاخه‌های گوناگون این رشته‌ی تخصصی، گامی جدی برای تعامل میان نهادها و گفتمان‌های موثر و حاضر در صحنه تولید، آموزش ‏‌و پژوهش در انیمیشن معاصر ایران برداشته شود.

علیرضا قاسم‌خان دبیر دومین همایش ملی انیمیشن ایران می‌گوید: «در سال جدید، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تنها به کار تولید انیمیشن نمی‌پردازد و تصمیم گرفتیم جریان علمی- پژوهشی را در عرصه‌ی انیمیشن راه‌اندازی کنیم که در این مسیر، اساتید دانشگاه و بزرگان سینمای انیمیشن با ما همکاری خواهند کرد.»

وی افزود: «بعد از اعلام فراخوان همایش، بیش از ۶۰ مقاله تخصصی در حوزه‌ی انیمیشن به دستمان رسید که از میان این تعداد، ۲۰ مقاله که هر کدام ایده نویی را به همراه دارند، انتخاب شدند. البته ناگفته نماند که توان فرهنگی و علمی انیمیشن ایران بیش از این‌هاست و این مقالات به عنوان نمونه در پایان همایش، در قالب کتابی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.»

قاسم‌خان در خصوص برپایی هفت کارگروه تخصصی این همایش هم گفت: «در هر گروه، موضوعات تخصصی حوزه انیمیشن به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود. ما نیاز داشتیم گروهی از متخصصان انیمیشن را دور هم جمع کنیم تا از طریق بحث و گفت‌و‌گو، پیشنهادات آنها را به سازمان سینمایی اعلام کنیم. ما از نظر ده‌ها متخصص حوزه انیمیشن در این همایش بهره‌مند می‌شویم و نتایج حاصل از این گفت‌و‌گو ها نیز بعد از همایش و در قالب کتابی منتشر خواهد شد.»

گفتنی است که کارگروه‌های تخصصی دومین همایش ملی انیمیشن ایران و مسئولان آن به این شرح هستند: کارگروه اقتصاد (دکتر سیّدعلیرضا گلپایگانی)، کارگروه آموزش و پژوهش (دکتر سیّدنجم‌الدین امیر‌شاه‌کرمی)، کارگروه انیمیشن در عصر رسانه‌های جدید (امیرمحمد دهستانی و امیر سحرخیز)، کارگروه مضمون و محتوا (دکتر محمدعلی صفورا)، کارگروه امور صنفی (روانبخش صادقی)، کارگروه انیمیشن و هویت ملی (دکتر فاطمه حسینی‌شکیب)، کارگروه انیمیشن در سینما و سینما در انیمیشن (دکتر سیّدامیررضا معتمدی)

دومین همایش ملی انیمیشن ایران به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طی روزهای دهم تا سیزدهم شهریورماه ۱۳۹۴ در جزیره‌ی کیش برگزار خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>