سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۸ ب.ظ چاپ مطلب

تبیین فیلم «محمد رسول الله (ص)» در الجزایر

mohamad-s-kelisa

سید عبدالامیر موسوی رایزن فرهنگی ایران در آیین پایانی اردوگاه تابستانی جمعیت علمای مسلمان الجزایر به فیلم «محمد رسول الله (ص)» پرداخت.

سید عبدالامیر موسوی رایزن فرهنگی ایران در آیین پایانی اردوگاه تابستانی جمعیت علمای مسلمان الجزایر به فیلم «محمد رسول الله (ص)» پرداخت.

سوره سینما – به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین پایانی اردوگاه تابستانی جمعیت علمای مسلمان الجزایر با حضور رایزن فرهنگی ایران در محل مدرسه عالی بازرگانی دانشگاه شهر قُلیعه این کشور برگزار شد. سید عبدالامیر موسوی‌بدر، رایزن فرهنگی کشورمان در الجزایر به دعوت عبدالرزاق قسوم، رییس جمعیت علمای مسلمان الجزایری در این مراسم که با حضور نمایندگان جمعیت علمای الجزایر از ۴۲ استان کشور برگزار شد، شرکت کرد.

در طول برگزاری این مراسم، کمسیون‌های شش‌گانه اردوگاه تابستانی، گزارش نتایج بحث‌ها و بررسی‌های خود را به حاضران ارایه دادند. سپس موسوی‌بدر با حضور در جایگاه سخنرانی در سخنانی کوتاه درباره نقش مرجعیت و علمای اسلام در حفظ میراث اسلامی و همچنین هدایت مردم و نهضت اسلامی در ایران، مطالبی ارایه داد.

وی در پایان سخنان خود و به درخواست میزبان، ویژگی‌ها، اهداف و محتوای فیلم «محمد رسول الله (ص)» را شرح داد که مورد توجه حاضرین در مراسم قرار گرفت.

پس از آن عمار طالبی، قائم مقام رییس و عبدالرزاق قسوم، رییس جمعیت علمای مسلمان الجزایر، سخنرانی کردند. عمار طالبی بر عدم وجود مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح در امور میان مسلمانان انتقاد کرد و عبدالرزاق قسوم هم از اینکه مسلمانان به آنچه می‌گویند عمل نمی‌کنند، ابراز نگرانی کرد.

بنا بر اعلام این خبر، سید عبدالامیر موسوی‌بدر، رایزن فرهنگی کشورمان در حاشیه این مراسم دیدار کوتاهی با رییس و قائم مقام جمعیت علمای مسلمان الجزایر داشت. در این دیدار کوتاه به برگزاری نشستی دوجانبه برای تحللی و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه، شرایط کنونی امت اسلامی، روابط بین علمای دو کشور و همکاری دوجانبه، تأکید شد.

جمعیت علمای مسلمان الجزایری در سال ۱۹۳۱ میلادی توسط شیخ عبدالحمید بن بادیس با شعار «اسلام دین ما، عربی زبان ما و الجزایر وطن ما» تأسیس شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>