سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ شهریور ۱۳۹۴ در ۲:۵۱ ب.ظ چاپ مطلب

بغداد میزبان سینمای ایران / «رستاخیز» فیلم افتتاحیه جشنواره بغداد

baghdad-rastakhiz

فیلم‌های ایرانی در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد به نمایش در می آیند.

فیلم‌های ایرانی در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد به نمایش در می آیند.

سوره سینما – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، بنا به اخبار منتشره در سایت جشنواره فیلم بغداد؛ فیلم های سینمایی «رستاخیز» (احمدرضا درویش) با نام عربی «القربان» و نام انگلیسی «Hussein Who Said No»، «تراژدی» (آزیتا موگویی)، «طبقه حساس» (کمال تبریزی) و «همه چیز برای فروش» (امیرحسین ثقفی) به همراه مجموعه ای از فیلم های کوتاه دراین رویداد فرهنگی به روی پرده می روند.

جشنواره بین المللی فیلم بغداد با نمایش رستاخیز افتتاح میشود و کارگردان این فیلم  به همراه چند تن از عوامل آن نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت. نکته قابل توجه اینکه وزارت فرهنگ عراق برای این حضور، همکاری داشته است. فیلم تاریخی مذهبی «رستاخیز» دارای نسخه‌هایی با دوبله به زبان های مختلف از جمله با دوبله عربی و انگلیسی است.

سال گذشته، جایزه اول جشنواره به فیلم «فرزند چهارم» به کارگردانی وحید موسائیان اهداء شد که توزیع بین المللی آن نیز از سوی  بنیاد سینمایی فارابی صورت می پذیرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>