سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ مهر ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۱ ق.ظ چاپ مطلب

رقابت ۱۱ فیلم در مسابقه جهان جشنواره یاس

Yas-Fest-Logo5

اسامی فیلم‌های راه یافته به مسابقه جهان سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس اعلام شد که در این مسابقه ۹ فیلم خارجی و ۲ فیلم ایرانی به رقابت می‌پردازند.

اسامی فیلم‌های راه یافته به مسابقه جهان سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس اعلام شد که در این مسابقه ۹ فیلم خارجی و ۲ فیلم ایرانی به رقابت می‌پردازند.

سوره سینما – به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس، اعضای هیات انتخاب مسابقه جهان متشکل از فرشته طائرپور، امید روحانی و محمدمهدی یادگاری با ارزیابی ۱۲۵ فیلم رسیده به این مسابقه ۱۱ فیلم را برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند.

آثار راه یافته به مرحله نهایی مسابقه جهان به شرح ذیل است:

«کتاب انتقام» به کارگردانی جرج کاسینلو از اسپانیا

«جک» به کارگردانی ادوارد برگر از آلمان

« زندگی بی‌جان » به کارگردانی اوبرتو پاسولینی از انگلستان

« هیچ وقت دیر نیست » به کارگردانی جیاکومو کمپیوتی از ایتالیا

«خانه شوم » به کارگردانی کن کوک از سنگاپور

«دو زن » به کارگردانی ورا گلاگلوا ، تولید مشترک فرانسه، لتونی و روسیه

« کیک تابه‌ای های موزی و بچه‌های شفته‌پلو » به کارگردانی دان ولدهوریزن ازهلند

«آنتوان چخوف» به کارگردانی رنه فرت از فرانسه

«بازگشت به میدان » به کارگردانی کیلیان ریدهوف از کشور آلمان

«حبیب آقا » به کارگردانی محمد حمزه ای از ایران

« پریدن از ارتفاع کم » به کارگردانی حامد رجبی از ایران ، ۱۱ فیلمی هستند که در مرحله نهایی مسابقه جهان ، سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس به رقابت می‌پردازند.

در این دوره از جشنواره فیلم یاس بخش مسابقه بین الملل شامل مسابقه جهان و مسابقه چشم انداز آسیا است که مسابقه چشم انداز آسیا برای اولین بار است که در این بخش از جشنواره گنجانده شده است. با پایان مهلت فراخوان بخش مسابقه بین الملل در مجموع ۱۶۳ اثر ویدیویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۲۵ اثر به مسابقه جهان و ۳۸ اثر به مسابقه چشم انداز آسیا تعلق دارد.

دیدار اعضای ستاد اجرایی جشنواره یاس با امام جمعه رامسر

اعضای ستاد اجرایی این جشنواره که به منظور نظارت و هماهنگی درخصوص برنامه سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس در رامسر به سر می برند شب گذشته با امام جمعه رامسر دیدار و گفت‌وگو کردند. دراین دیدار که اعضای ستاد برگزاری، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره ، مهدی سجودی مشاور استاندار و جمعی از مدیران و مسئولین شهر حضور داشتند، پیرامون نقش و جایگاه هنر سینما_ویدیو در جامعه و تاثیرات مثبت آن بر خانواده ها گفت‌وگو شد و از آقای مسافر به جهت پرداختن به موضوعات دینی و مذهبی در آثار تولیدی موسسه همچون” نغمه های محمدی”، “مجموعه آیین هم آوایی”، “نوای آشنا” تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس به دبیری حسین مسافرآستانه از یازدهم مهر ماه به مدت یک هفته در شهرهای رامسر، تنکابن و چالوس برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>