سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ آبان ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۰ ق.ظ چاپ مطلب

«در محاصره»، مستندی که می‌خواهد مخاطبان روایت فتح را غافلگیر کند

dar-mohasere

مجموعه مستند «در محاصره» به کارگردانی امیر مهدی پور وزیری و تهیه کنندگی مهدی همایونفر شکل جدیدی از یک اثر مستند- داستانی است که روزهای حصر آبادان و شکست حصر را تصویر کرده است. این مستند ده قسمتی از جمعه این هفته در شبکه یک سیما پخش می‌شود.

به گزارش سوره سینما، پنجم مهرماه روزی است که رزمندگان ایرانی در قالب عملیات ثامن الائمه تواستند حصر آبادان را بشکنند. کم و بیش در مستندهای جنگ، به آزاد سازی شهر آبادان اشاره کردند اما این‌بار موسسه روایت فتح مستند داستانی از روزهای جنگ در شمایلی جدید تولید کرده است.

سریال «در محاصره» به کارگردانی امیر مهدی پور وزیری به تهیه کنندگی مهدی همایونفر، داستان زندگی کسانی است که در جریان روزهای سخت حصر آبادان در این شهر ماندند و از آن دفاع کردند.

مهدی همایونفر مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری روایت فتح در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، گفت: اولین قسمت مستند «در محاصره» جمعه همین هفته ساعت ۲۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود و پخش هفتگی آن در ده هفته تا ایام دهه فجر ادامه خواهد داشت.

تهیه کننده «در محاصره» افزود: چند سالی بود که روایت فتح تولید متفاوتی نداشته است تصمیم گرفتیم که تولیداتی داشته باشیم که موضوعات دوران دفاع مقدس را جذاب‌تر مطرح کنیم. مجموعه‌های مستند داستانی «در محاصره» تولید شده است که در نوع خود یک غافلگیری بزرگ برای مخاطبان مستندهای روایت فتح است. در این مستند  ۸۰ درصد کار بازسازی شده است و مابقی آن بازخوانی خاطرات شروع جنگ تا زمان محاصره آبادان و عملیات ثامن الائمه (ع) است.

همایونفر در مورد پرداخت جدید روایت روزهای جنگ در سری جدید مجموعه مستندهای «روایت فتح» گفت: این مستند خاطرات مردم را در قالب داستان یک زن و شوهر که به همراه بچه‌ شان به شهر آبادان برمی‌گردند، بازگو می‌کند. هر کدام از آدمهایی مستند «در محاصره» داستانک‌های خودشان را دارند.

وی در مورد فعالیتهای اخیری که این موسسه در عرصه تولید داشتند، گفت: «در محاصره» اولین کار از مجموعه مستندهای «روایت فتح» است که در قالب مستند داستانی تولید شده است. مثلا مستند‌ی در مورد منطقه بستان داریم یا مستندی در مورد زندگی شهید وزوایی و عملیات فتح المبین در حال تولید است. مستند داستانی دیگری در مورد عملیات والفجر۲ داریم که آن هم تولیدی متفاوتی خواهد داشت.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری روایت فتح ادامه داد: مجموعه‌مستندهای جدید روایت فتح که با موضوع اقتصاد مقاومتی است تحت عنوان کلی «قیام لله» از دو هفته قبل از شبکه یک سیما در حال پخش است. موضوع اقتصاد مقاومتی از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری است و راه نجات و حیات کشور در اقتصاد مقاومتی است. این مجموعه مستند در شهرهای مختلف ایران فیلمبرداری شده است.

آهنگساز این مجموعه بهزاد عبدی است و ضبط موسیقی آن در کشور اوکراین و توسط ارکستر ناسیونال اوکراین انجام شده است. شعر این قطعه را کاظم بهمنی سروده است. محمد معتمدی هم خواننده تیتراژ پایانی سریال «در محاصره» است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>