سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۹ ق.ظ چاپ مطلب

آیا «کورش» هشدار ارشاد را نمی‌شنود؟

korosh

با وجود هشدار سخنگوی ارشاد درباره جرم بودن زیرپا گذاشتن قانون کپی‌رایت و لزوم اخذ مجوز و هولوگرام برای اکران فیلم‌های خارجی در پردیس‌های سینمایی، پردیس سینمایی «کورش» همچنان به رویه غیرقانونی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش سوره سینما، طی روز‌های گذشته رسانه‌های مختلفی همچون روزنامه «جوان» با انتشار گزارش‌های انتقادی درباره رعایت‌نکردن حقوق مؤلف و پخش غیرقانونی فیلم‌های خارجی که بعضا با ممیزی حداقلی در پردیس‌های سینمایی همراه است، به موضوع چگونگی دسترسی این پردیس‌ها به فیلم‌ها و دانلود آنها از اینترنت پرداخت.

خبرنگار این روزنامه نیز در نشست هفتگی سخنگوی وزارت ارشاد همین موضوع را با حسین نوش‌آبادی مطرح کرد و معاون حقوقی وزارت ارشاد در پاسخ بر غیرقانونی بودن رفتار پردیس‌های سینمایی تأکید و از برخورد ارشاد با پردیس‌های متخلف سخن گفت. با وجود این هشدار صریح هنوز هم شاهد حضور پررنگ آثار خارجی در برنامه اکران پردیس کورش هستیم، آیا این پردیس خود را فراتر از هشدار‌های ارشاد می‌داند یا اینکه از پیگیری نکردن قانونی ماجرا مطمئن است که بی‌توجه به حرف‌های نوش آبادی فیلم خارجی دانلود شده را اکران می‌کند؟! پدیده زشت دانلود غیرقانونی فیلم و اکران در پردیس‌های سینمایی هم دهن‌کجی به حقوق مولف است و هم دیگران را به دور زدن قانون تشویق می‌کند.

منبع: روزنامه جوان


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>