سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

پخش «شاعر سپیده» به مناسبت درگذشت استاد حمید سبزواری از شبکه مستند

sabzevari

شبکه مستند سیما به مناسبت درگذشت استاد حمید سبزواری از پیشکسوتان شعر انقلاب، مستند «شاعر سپیده» را امروز روی آنتن می فرستد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، «شاعر سپیده» به کارگردانی امیرحسین نوروزی درباره زندگی شخصی، ادبی و انقلابی زنده یاد حمید سبزواری است.

این مستند زندگی سبزواری را از دوران مبارزه قبل از انقلاب تا روزهای ورود امام (ره)، دوران دفاع مقدس، آزادی خرمشهر، مظلومیت مردم فلسطین و برهه های مختلف تاریخی دیگری که این شاعر توانسته مفاهیم انقلابی و ارزشی را با شعر خود برجسته و منتقل کند، بررسی می کند.

حسین ممتحنی، ملقب به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ و مدتی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان نیز بستری بود. او در ۲۲ خرداد ۹۵ چشم از جهان فروبست.

رهبر فرزانه انقلاب درباره این شاعر متعهد اشاره می‌کنند که: «شخصیت حمید سبزواری باید در دو بخش مورد توجه قرار بگیرد، یکی رتبه شعری ایشان است… نکته دوم که اهمیش از نکته اول کمتر نیست این است که ایشان این هنر را در خدمت مردم و انقلاب و در خدمت بصیرت افزایی قرار داده است و این خیلی مهم است.»

«شاعر سپیده» یکشنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۱:۳۰ بازپخش می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>