سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۶ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم‌های سینمایی برای موسیقی «باکلام» باید مجوز بگیرند

farzad-talebi

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد از الزام فیلم‌های سینمایی برای اخذ مجوز موسیقی «باکلام» خبر داد.

به گزارشی سوره سینما، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس درباره موضوع مجوز موسیقی‌های با کلام فیلم‌های سینمایی گفت: بنابر ضوابط وزارت ارشاد فیلم‌های سینمایی نیازمند اخذ مجوز موسیقی «باکلام» از دفتر موسیقی هستند.

وی افزود: این قانون از گذشته هم وجود داشته است و قانونی نیست که به تازگی وضع شده باشد. البته این قانون منحصر به موسیقی «با کلام» می‌شود و موسیقی متن فیلم‌ها نیازی به مجوز دفتر موسیقی ندارند.

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این قانون که از قبل هم وجود داشته،‌ بنا به دلایلی رعایت نمی‌شده است. با مکاتباتی که اخیرا با سازمان سینمایی داشته‌ایم از این پس قرار شده تا فیلم‌های سینمایی برای اخذ مجوز موسیقی «باکلام» به دفتر موسیقی مراجعه کنند.

چندی پیش فیلم «بارکد» به دلیل استفاده از یک خواننده زیرزمینی با مشکلاتی مواجه شد که نهایتا با اعمال اصلاحیه‌ها از جمله موسیقی تیتراژ پایانی به دست پخش کننده رسید و فیلم مطابق با برنامه از چهارشنبه ۱۹ خرداد در سینماها اکران شد.

منبع: فارس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>