سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ مهر ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

مستند «اعتراض وارد نیست» برنده جایزه منتقدان جشنواره نِز کلکته شد

eteraz-vared-nist

مستند «اعتراض وارد نیست» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان با حضور درجشنواره نِز کلکته موفق به دریافت جایزه منتقدان شد.

به گزارش سوره سینما ، جشنواره نِز از ۲۵ تا ۲۷ سپتامبر در شهر کلکته هند برگزار شد  و این مستند موفق به دریافت جایزه منتقدان شد.

این فیلم توسط خواهر و برادر فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان در طی مدت ۳ سال ساخته شده و بدست بهمن کیارستمی تدوین شده است.

«اعتراض وارد نیست» زندگی پنج مهاجر افغان در ایران را به تصویر می کشد که  به شکلی کاملا اتفاقی در زمین تنیس های شمال شهرتهران مشغول به کار می شوند. در حالی که سیل مهاجرت غیر قانونی به اروپا معضل کنونی عصر معاصر به شمار می رود، این فیلم بیننده را با بخشی مهم و اغلب نادیده گرفته شده از معضلات این مهاجران در خاورمیانه روبرو می کند.

گفتنی است «اعتراض وارد نیست» پیشتر منتخب جشنواره مستند هات داکس کانادا، و شانزدهمین دوره جشنواره بیروت شده است. و همچنین در روز ۲۹ سپتامبر در مرکز فرهنگی نیوویوید در بخش سینمای مهاجرت در شهر هارلم کشورهلند به نمایش درآمد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>