سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱ آبان ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

اسامی فیلم‌های بخش «آینه‌ی یک جشنواره» سینماحقیقت اعلام شد

cinema-haghighat

دهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» در بخش «آینه‌ی یک جشنواره»، میزبان آثار برگزیده‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «کپنهاگ» موسوم به CPH DOX است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این جشنواره که در سال ۲۰۰۳ میلادی در کشور دانمارک راه‌اندازی شده است، یکی از مهم‌ترین رویدادهای فیلم مستند در اروپا محسوب می‌شود که نیمه‌ی اسفند هر سال در شهر کپنهاگ برگزار می‌شود.

جشنواره دهم سینماحقیقت در بخش «آینه‌ی یک جشنواره»، پنج فیلم مستند جدید و برتر عرضه شده در CPH DOX را به این شرح به نمایش درمی‌آورد:

برادرها (آسلانگ هولم/ نروژ)؛ ترسی ۱۳ (دیوید سینگتون/ انگلستان)؛ دور از خانه (نیتش آنیان/ دانمارک)؛ در خانه در جهان (آندراس کو‌فوئد/ دانمارک)؛ نامه‌ها (پابلو چاواریا گوتییرز/ مکزیک)؛

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>