سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ دی ۱۳۹۵ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

مستانه مهاجر: فیلم سینمایی «اسرافیل» شاید به جشنواره برلین نرود

esrafil

«اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده به عنوان تنها نماینده ایران به جشنواره فیلم برلین راه یافته است اما به گفته تهیه‌کننده فیلم، حضورش در آن جشنواره قطعی نیست.

به گزارش سوره سینما به نقل از مدیر رسانه‌ای «اسرافیل»، مستانه مهاجر تهیه‌کننده این فیلم سینمایی با تائید خبرهای منتشر شده درباره اولین دعوت بین‌المللی از «اسرافیل» گفت: «اسرافیل» به شصت و هفتمین جشنواره فیلم برلین دعوت شده است و طبق اطلاعاتی که داریم، تنها نماینده ایران در آن فستیوال است اما من به عنوان تهیه‌کننده و خانم پناهنده به عنوان کارگردان، هنوز به نتیجه قطعی برای نمایش فیلم در آن جشنواره نرسیده‌ایم.

وی ارائه توضیحات بیشتر در این‌باره را به روزهای آینده و پس از تصمیم‌گیری نهایی پیرامون این موضوع موکول کرد.

بر اساس این گزارش، «ناهید» نخستین فیلم آیدا پناهنده، دو سال قبل درحالیکه جمعی از منتقدان و اصحاب رسانه در جشنواره فجر شانسی برای آن قائل نبودند، در جشنواره کن حضور پیدا کرد و جایزه آینده ‌نویدبخش را برای پناهنده به ارمغان آورد. پس از آن نیز فیلم در بیش از ۳۰ جشنواره مهم دنیا حضوری موفق و چشمگیر را پشت سرگذاشت.

«اسرافیل» دومین فیلم بلند سینمایی پناهنده است که چندی قبل به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرد و قطعا یکی از آثار پرمخاطب فجر ۳۵ خواهد بود.

این فیلم درامی درباره چالش‌ها و نیازهای عاطفی و روابط انسانی است. در خلاصه داستان «اسرافیل» آمده است: مردی که ماهی را دوست داشت بازگشته است. دختری که بهروز را دوست دارد باز می‌گردد… مرده‌گان زنده می‌شوند.

هدیه تهرانی، مریلا زارعی، هدی زین‌العابدین و پژمان بازغی بازیگران اصلی این فیلم هستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>