سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

جایزه بزرگ جشنواره فیلمهای افغانستان در استکلهم برای «اعتراض وارد نیست»

eteraz-vared-nist

فیلم مستند «اعتراض وارد نیست» به کارگردانی و تهیه کنندگی فرناز و محمدرضا جورابچیان تندیس جشنواره بین المللی فیلم استکهلم را به دست آورد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روزنامه های محلی سوئد، شامگاه یکشنبه ۱۹ شهریور اختتامیه نهمین دوره جشنواره جهانی فیلم استکهلم سوئد برگزار شد و برگزیدگان این رویداد معرفی شدند و مستند «اعتراض وارد نیست» به کارگردانی خواهر و برادر جورابچیان موفق به دریافت بهترین فیلم مستند این دوره از جشنواره شد.

جشنواره بین المللی فیلم های افغانستان در استکهلم امسال با حضور صدیق برمک فیلمساز افغانستانی برنده گلدن گلوب برگزار شد که ریاست هیأت داوران نهمین فستیوال فیلم های افغانستانی در استکهلم را بر عهده داشت. همچنین باید به حضور نوید محمودی با فیلم «رفتن» و داوود هلمندی فیلمساز افعانستانی برنده جایزه نقدی لوکارنوی امسال هم اشاره کرد.

«اعتراض وارد نیست» داستان پنج توپ جمع کن و تنیس باز افغانستانی مهاجر را در ایران به تصویر می کشد. این فیلم علاوه بر نمایش های موفقش در نقاط مختلف دنیا در سال اخیر نمایش های موفقی در ایران نیز داشته و  در نهمین جشن مستقل سینمای مستند نامزد بهترین کارگردانی و بهترین فیلم مستند نیمه بلند و همچنین در نوزدهمین جشن خانه سینما نامزد بهترین کارگردانی فیلم مستند شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>