سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

پایان تدوین و مراحل فنی مستند پرتره «دانشکده تا دانشکده»/ روایتی از زندگی علمی دکتر علی اسلامی

dr-eslami2

تدوین و مراحل فنی مستند پرتره «دانشکده تا دانشکده» به کارگردانی علی اصغر ودایع خیری که روایتی از زندگی علمی دکتر علی اسلامی است به پایان رسید.

به گزارش سوره سینما، مستند پرتره «دانشکده تا دانشکده» روایتی از زندگی علمی دکتر علی اسلامی، انگل شناس و استاد ممتاز دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و چهره ماندگار است.

علی اصغر ودایع خیری در این مستند سعی نموده علاوه بر خصوصیات جدی استاد در دانشگاه ، پشتکار بیش از اندازه و دستاوردهای او را پس بازنشستگی نیز دنبال نماید. دکتر علی اسلامی در دوران بازنشستگی دو گونه انگل را در جهان کشف و تشخیص داد و همچنین در سطح جهان به نام  Dactylogyrus islami و Myrsidea islami ثبت نمود. این دانشمند برجسته در حوزه انگل شناسی  انسان و دام در طول عمر علمی خود ، خدمات بسیار ارزشمندی به حرفه پزشکی داشته است. کارگردان این مستند در کارنامه خود علاوه بر مستندهای حوزه محیط زیست چندین پرتره از دانشمندان و چهره‌های ماندگار کشور از جمله پرفسور جبه دار مارالانی پدر برق ایران را به تصویر کشیده است.

dr-eslami1

ودایع خیری درباره هدف خود از ساخت اینگونه مستندها گفت: فضای زلال زندگی مردان و زنان دانشمند کشورمان که در ده ها سال از عمر گرانقمیت خود ، بر تحقیق و مطالعه صرف می کنند و برای تحقق علم بی دریغ تلاش می نمایند ،  می تواند چراغ راه آینده جوانانی باشد که مقصد خود را در زندگی به درستی  کشف و درک نکرده اند . انسانهایی که دوران شیرین نوجوانی و جوانی خود را بر روی موضوعاتی صرف نموده اند که حاصل زحماتشان برای انسان و انسانیت بوده است .

کارگردان «دانشکده تا دانشکده» در ادامه افزود: دکتر علی اسلامی از جمله استادانی است که مطالبه گری از خود را در زمینه علم بیش از انتظار دارد. از کارهای بسیار ارزشمند دکتر اسلامی که در دوران بازنشستگی تحقیق نموده، واژه‌ها و دانش بومی مناطق و نواحی مختلف ایران را به واژه های علمی و دانشگاهی جمع آوری و برگردان نموده است. این دایره المعارف از اثرات ارزشمند دکتر اسلامی است  که در نوع خود بسیار ارزشمند است.

poster daneshkadeh ta daneshkadeh

رونمایی از این مستند در روز پژوهش یکشنبه ۱۹ آذر ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده دامپزشکی اکران خواهد شد.

مستند «دانشکده تا دانشکده» به سفارش معاونت پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ساخته شده است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از : کارگردان، تصویر بردار و تدوین: علی اصغر ودایع خیری، دستیار تدوین : مهدی  تیموری، صدا بردار: ابولفضل رجبی، عکاس :علی احمدی، پوستر: مبینا ودایع خیری، برنامه ریز و هماهنگ کننده :سید جواد عقیلی و رامین آدین.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>