سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۶ در ۵:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

اکران مستند «پسر حاج علی» منتخب جشنواره سانفرانسیسکو در سینماحقیقت

pesare-haj-ali

فیلم مستند «پسر حاج علی» به کارگردانی حمید کوهپایی منتخب جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو در جشنواره سینماحقیقت اکران می‌شود.

به گزارش سوره سینما، فیلم مستند «پسر حاج علی» به کارگردانی حمید کوهپایی که پیش از این اثر منتخب جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو شده بود امسال در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت حضور دارد و امروز ١٩ آذر ساعت ١٨ در این جشنواره اکران خواهد شد.

مستند «پسر حاج علی» در ظاهر روایتی است از کوچکترین قهوه خانه ایران که توسط کاظم مبهوتیان اداره می شود و نزدیک به صد سال قدمت دارد اما در حقیقت برشی است از جامعه ایرانی، روابط و مناسبت های مردم این سرزمین که درکمترین زمان تماس بین مردم با هم در کوچه و بازار اتفاق می افتد.

این اثر مستند سرگشتگی مردم گرفتار در تکنولوژی را نشان می دهد که در پی یافتن گذشته دلنشین نه چندان دور در کوچه های تنگ بازار تهران روان می شوند و بخشی از آن را در قهوه خانه حاج علی می یابند.

مستند «پسر حاج علی» محصول سال ١٣٩۴ مخاطب را به هزار تویی از فرهنگ شیرین ایرانی می برد و در جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو اثر منتخب شناخته شده است.

سایر عوامل فیلم مستند «پسر حاج علی» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: حمید کوهپایی/ تصویربردار: شهریار ارجمندی/ تدوین:امیرحسین سیاح/ صدابردار:امیرعاشق حسینی/ موسیقی : حسین فاضل/ دستیار کارگردان: امیرحسین کوهپایی/  تیتراژ و صداگذاری : میثم حاجی علیان/ محصول : مرکز گسترش سینمای تجربی.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>