سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۵ اسفند ۱۳۹۶ در ۲:۲۲ ب.ظ چاپ مطلب

اهدای نشان ویژه «لاک‌پشت پرنده» به گلی امامی و بهروز غریب‌پور در شهرکتاب مرکزی

emami-gharibpour

روز ششم اسفند با اهدای نشان ویژه «لاک‌پشت پرنده» از گلی امامی و بهروز غریب‌پور در شهرکتاب مرکزی تقدیر می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فروشگاه مرکزی شهرکتاب روز ششم اسفند ساعت ۱۸ در آیین اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده، نشان طلا و نقره به پدیدآورندگان کتاب‌های برگزیده و نشان ویژه به چهره‌های موثر کتاب کودک در چند دهه اخیر اهدا می‌شود.

در این آیین بهروز غریب پور به عنوان هنرمند، نویسنده و مدیرفرهنگی که نقش مهمی در افزایش فضاهای فرهنگی برای کودکان و‌نوجوانان جنوب شهر تهران داشته و هم چنین به دلیل تالیف کتاب‌های معتبر در معرفی هنر و خصوص هنرهای ایرانی به کودکان و نوجوانان و  گلی امامی به عنوان مترجمی پیشرو که بخش مهمی از کتاب‌های مهم ادبیات نوجوانان ایران را به فارسی ترجمه کرده، نشان ویژه دریافت می‌کنند.

لاک‌پشت پرنده فهرستی است از کتاب‌های بر‌تر هر فصل، برای کودکان و نوجوانان ایرانی. این کتاب‌ها را گروهی از منتقدان، کار‌شناسان و نویسندگان کودک و نوجوان، با بررسی کتاب‌های هر فصل، انتخاب می‌کنند.

افزون بر این هیئت داوران لاک‌پشت پرنده، کتاب‌های برگزیده‌ی هر سال را نیز انتخاب و به کتاب‌های برگزیده نشان‌های طلایی و نقره‌ای اهدا می‌کنند.

روز ششم اسفند ششمین دوره اهدای نشان طلا و‌نقره لاک‌پشت پرنده ساعت ۱۸ در فروشگاه مرکزی شهرکتاب برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

در این مراسم هم چنین بیش از ۵۰ نویسنده، تصویرگر و‌ مترجم حضور دارند که با کودکان و نوجوانان و والدینشان دیدار و گفت‌وگو می‌کنند و کتاب‌هایشان را برای آنان امضا می‌کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>