سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

تاکید معاون سیما بر ایجاد زبان مشترک در دو حوزه برنامه‌ریزی و تولید/ تقدیر از حسن خجسته و محسن مهاجرانی

moavene-sima

در آخرین روزهای سال ۹۶ معاون سیما با حضور در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما بر لزوم ایجاد زبان مشترک میان دو حوزه برنامه‌ریزی و تولید تاکید کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سیما، دکتر میرباقری با حضور در جمع همکاران مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما از دو چهره برجسته شورای سیاست گذاری سیما آقایان حسن خجسته و محسن مهاجرانی نیز تقدیر کرد.

در این نشست دکتر میرباقری با اشاره به اهداف بلند مدت نظام تاکید کرد: در چهار دهه بعد از انقلاب اسلامی در زمینه تولید محتوا، اسناد بالادستی ما از ورزیدگی خاصی برخوردار است. چرا که قدمت تاریخی و مذهبی در ایران باعث شده تا کتب و اطلاعات جامعی در زمینه تولیدات فرهنگی وجود داشته باشد.

وی به این مرکز ماموریت داد تا با ورود به حوزه مدیریت پیام به کمک تولید آمده و برنامه ریزی کنند. دکتر میرباقری تولید محتوا، روش تعامل با مخاطب و شیوه های ارسال پیام را از روش های مدیریت پیام دانست و افزود: تمامی این حوزه ها باید در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما تجمیع شده و برنامه های مدون در اختیار بخش تولید قرار داده شود.

دکتر میرباقری با اشاره به آثار متقدمین در زمینه علوم انسانی و الهی تاکید کرد: با بهره گیری از این گنجینه بزرگ انقلاب اسلامی بعد از چهار دهه به لحاظ محتوای فکری کمبودی احساس نمی کند ولی باید این محتوا به فعلیت درآمده و قابلیت استفاده کاربردی را داشته باشد.

وی مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما را موظف کرد تا با بهره گیری از اسناد بالادستی برنامه های اجرایی متناسب با سپهر رسانه ای را مدون نمایند. معاون سیما اضافه کرد: برای تولید برنامه در قالب های مختلف برنامه سازی باید به یک زبان مفاهمه در حوزه برنامه ریزی و برنامه سازی رسید. از مشکلات عمده در تولید برنامه همین فاصله میان دو حوزه سیاست گذاری و تولید است و خوشبختانه با هوشیاری مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما و مدیریت آقای خیامی داریم به این مفاهمه نزدیک می شویم.

معاون سیما به تعامل خوب مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما با برنامه سازان اشاره کرد و افزود: همین تعامل باعث شد حوزه تولید فعال تر از همیشه وارد میدان شود و امروز شاهد اتفاقات خوب و ملموسی در این زمینه صورت گرفته است.

گفتنی است در این نشست دکتر عبدالکریم خیامی رئیس مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما گزارشی از اقدامات این مرکز ارائه کرد و در پایان از لوگوی مرکز رونمایی شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>