سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۳:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

تحلیلی بر رشد مخاطبان سینماهای حوزه هنری در اصفهان

hoseini-esfehan

میزان استقبال مخاطبین از سینماهای حوزه هنری در اصفهان در سال ۹۷ به نسبت سال ۹۶ رشد قابل توجهی داشته است.

سوره سینما – مهم ترین دلیل رشد مخاطبین و بالا رفتن استقبال مردم بویژه خانواده ها از سینماهای حوزه هنری چیدمان درست اکران و ترکیب مناسب همه ژانر ها اعم از حوزه های کودک، خانواده، طنز و همچنین اکران فیلم های ارزشی که متناسب با سلایق اقشار مختلف و رده های سنی گوناگون بوده است.

بازسازی سینماهای اصفهان و به روز کردن تجهیزات سینمایی و ارزش گذاری به مخاطب یکی دیگر از دلایل رشد مخاطب بوده و طبق شواهد و نظر سنجی های میدانی در سینماها افرادی در سال ۹۷ به سینماها مراجعه کرده اند که بعضا” سال ها فیلمی در سینما ندیده بودند که پس از جویا شدن دلایل آنها، به روز و مدرن شدن سینماها را عنوان کرده اند که این مهم به خوبی توسط موسسه بهمن سبز حوزه هنری محقق گردیده است.

همچنین، استفاده درست از فضای مجازی و کانال هایی که در اختیار امور سینمایی استان بوده و بکارگیری مفید و بهینه از پتانسیل موجود و اجرای طرح های تشویقی در فضای مجازی جهت مخاطبین را از فاکتورهای دیگر افزایش مخاطب در سینماهاست. سانس بندی مناسب جهت سینماها و اجرای سانس های فوق العاده در کلیه سینماهای تابعه در استان اصفهان و کسب تجربه که در نیمه اول سال اجرای سانس فوق العاده حداقل ۳۰ % به فروش سینماها  افزود.

چیدمان درست فیلم ها در سالن ها و سانس های مختلف متناسب با سلایق مخاطبین در شهرهای مختلف استان، اجرای برنامه های جانبی اعم از پذیرایی در اعیاد مختلف باعث رضایتمندی بیشتر مخاطبین گردیده است و نیز، تعاملات برون سازمانی با نهادها و ارگان ها در خصوص رزرو سانس های اختصاصی و تعامل با اداره آموزش و پرورش در خصوص اردوهای دانش آموزی در سینماها جهت اکران فیلم های کودک از جمله انیمیشن فیلشاه در کنار رونمایی فیلم ها و اکران های مردمی با حضور عوامل فیلم، تاثیر بسزایی در جذب حداکثری مخاطبین خواهد داشت از عوامل موثر در افزایش میزان استقبال و حضور خانواده ها در سینماهای حوزه هنری اصفهان عنوان کرد.

* مصطفی حسینی مدیر امور سینمایی حوزه هنری اصفهان


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>