سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ تیر ۱۳۹۷ در ۹:۴۵ ق.ظ چاپ مطلب

بازیگر فیلم «رفتن»: هر آدمی در درون خود درد مهاجرت دارد

reza-ahmadi-raftan

رضا احمدی بازیگر نقش اول فیلم «رفتن» گفت: مهاجرت مزایا و معایبی دارد. من معتقدم هر آدمی در درون خود یک درد مهاجرت دارد.

به گزارش سوره سینما ، رضا احمدی بازیگر نقش اول فیلم «رفتن» درباره پدیده مهاجرت گفت: مهاجرت مزایا ومعایبی دارد.فردی که مهاجرت می کند دیگر اختیارش دست خودش نیست ومشخص نیست که به مقصد می رسد یا نه مخصوصا در مورد دختران که خطرهای بیشتری داردالبته مزایایی هم دارد از این نظر که بعد از سختی های زیاد بلاخره به یک آرامش در زندگی می رسیم.

وی ادامه داد:من یک ساله بودم که خانواده ام به ایران مهاجرت کردند و سختی های زیادی کشیدند.قعطعا اگر من الان در کشور خودم افغانستان بودم جایگاه کاری فعلی ام را نداشتم و در فقر وجنگ می ماندم.

بازیگر فیلم «شنل» یادآور شد: در موسسه بازیگری که زیرنظر اتباع مهاجرین و هلیا فیلم است دوره بازیگری دیدم و مدیر آنجا حاج احمد عطایی من را به برادران محمودی برای حضور در فیلمشان معرفی کرد.

احمدی درباره فیلم «رفتن» نیز گفت: اگر مخاطب با دقت این فیلم را دیده باشد متوجه می شود که با چه ظرافتی سختی های مهاجرت به تصویر کشیده شده است. اینکه مردم افغانستان به خاطر فقر و جنگ به ایران و کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. من معتقدم هر آدمی در درون خود یک درد مهاجرت دارد.

وی ادامه داد: در این فیلم خانم فرشته حسینی هم حضور دارد که هم وطن است و همین موضوع موجب شد که من راحت تر در این فیلم بازی کنم زیرا علاوه بر برادران محمودی او هم راهنمایی های زیادی در مورد بازیگری به من می کرد.

احمدی خاطرنشان کرد: طبیعی بود وقتی یک نفر از هم وطن خودت در جایی که غریب هستی حضور داشته باشد آن فضا برایت بهتر خواهد شد در مورد خانم حسینی هم برای من به همین شکل بود تاآنجا که علاوه بر حضورمان در فیلم رفتن از حال یکدیگر باخبر هستیم.

وی با بیان اینکه «رفتن» اولین همکاری اش با برادران محمودی بود،گفت:همکاری بابرادران محمودی تجربه خوبی بود زیرا بعد از این فیلم اتفاقات خوبی برایم در عرصه بازیگری افتاد.

احمدی ادامه داد: بعد از «رفتن» در فیلم شنل ساخته حسین کندری و اتاق تاریک ساخته سید روح الله حجازی حضور داشتم که در این دوفیلم بازیگران بسیار باتجربه و خوب سینمای ایران حضور داشتند و من از آنها موارد زیادی را در مورد بازگری یاد گرفتم.

وی ادامه داد: برادران محمودی جدا از اینکه من را به عنوان بازیگر فیلمشان انتخاب کرده بودند به من لطف زیادی داشتند . در تهران جایی برای اسکان من فراهم کرده بودند زیرا محل زندگی من با تهران فاصله زیادی داشت.آنها بسیار بااخلاق هستند و من خودم را برادران آنها می دانم. اگر صدبار دیگر هم به من پیشنهاد کار بدهند باز هم می پذیرم زیرا حضورم در سینما را مدیون آنها هستم.

احمدی درباره فعالیت های جدیدش نیز گفت: به تازگی برای حضور در سریالی بنام «دوقلوها» که قرار است از شبکه دو سیما پخش شود قرارداد بسته ام . در هفتاد قسمت این سریال حضور دارم و فیلمبرداری آن یک ماه دیگر شروع می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>