سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ آذر ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

رونمایی از کتاب «عشق و نفرین» به شیوه نمایش‌نامه‌خوانی

eshgh-o-nefrin

رونمایی از کتاب عشق و نفرین نوشتهٔ سام شپرد و ترجمهٔ اشکان خطیبی در بو‌ک‌لند شعبه آواسنتر برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما، مراسم رونمایی از  کتاب عشق و نفرین نوشتهٔ سام شپرد و ترجمهٔ اشکان خطیبی به همراه نمایشنامه‌خوانی بخش‌هایی از کتاب شنبه ۱۰ آذر ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در بو‌ک‌لند شعبه آواسنتر برگزار می‌شود. نقش‌خوانان این نمایشنامه‌خوانی عبارتند از میثم درویشان‌پور، متین نصیری، نورا پیدایش‌فرد، آریا گازر، آیسا کاوندی و فاروق حاجی‌زاده.

اشکان خطیبی کارگردان، موزیسین و بازیگر مطرح سینما و تئاتر در خصوص این کتاب گفت:  دو نمایشنامه “نفرین قحطی‌زدگان” و “عشق وحشی” نوشته سام شپارد را حدود ۱۳ سال پیش ترجمه کرده است و جهت چاپ به انتشارات نیلا سپردم. اما این دو اثر زمان انتشار دچار ممیزهای فراوان شدند و بالاخره پس از سال‌ها در قالب یک مجلد با عنوان “عشق و نفرین” منتشر شده‌اند.
او درباره محتوای این دو نمایشنامه، توضیح داد: “نفرین قحطی‌زدگان” یکی از نمایشنامه‌های سه‌گانه شپارد یعنی “کودک مدفون” و “غرب حقیقی” درباره خانواده آمریکایی است که حال و هوای آن به شکل عجیبی به وضعیت کنونی ما سنخیت دارد. مخاطبان اگر این دو متن را خوانده باشند متوجه موضوع “نفرین قحطی‌زدگان” می‌شوند. نمایشنامه “عشق وحشی” نیز برای هنرجویان تئاتر ماده خام خوبی برای کار کردن است.

این رونمایی در بوک‌لند آواسنتر واقع در خیابان موحد دانش ( اقدسیه)، نبش خیابان فیروزبخش طبقه منفی یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد و رایگان است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>