سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۷ در ۶:۱۶ ب.ظ چاپ مطلب

مستند «دلبند» نماینده ایران در شصت‌و‌نهمین جشنواره فیلم برلین

delband

مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت در بخش «سینما و فرهنگ غذا» در شصت‌و‌نهمین جشنواره فیلم برلین پذیرفته شد.

به گزارش سوره سینما، مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت، پس از حضور موفق در بخش مسابقه جشنواره «ایدفا»ی هلند و قرار گرفتن در رده ی بالای لیست ده مستند برتر این جشنواره از نگاه مخاطبین ، این بار در بخش  Culinary Cinema، سینما و فرهنگ غذا، شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم برلین پذیرفته شد.

در دعوت نامه ی فیلم آمده: « ما با یک ریتم مناسب در فیلم ، شیفته زنی شدیم که خستگی ناپذیر مراقب حیوانات و مردم است»

این مستند برای جایزه بزرگ ۵۰ هزار یورویی جشنواره برلین برای بهترین فیلم مستند به رقابت می پردازد.

مستند «دلبند» قصه زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام «فیروزه» است که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

بخش کالینری جشنواره برلین  به فرهنگ غذایی، ارتباط با طبیعت و تغییرات آب و هوایی می پردازد، فیلم های منتخب در این بخش سعی دارند تبعات توجه به قدرت صنعت و شرایطی که منجر به بی اهمتی تاثیر آن در جهان شده است را نشان دهند.

«دلبند» بهمن ماه امسال نیز درمیان پنج مستند برتر جشنواره فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد.

این مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی(الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین الملل این فیلم را هم نیز بعهده دارد.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۷ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۱۸ تا ۲۸ بهمن) در آلمان برگزار می‌شود و امسال  «ژولیت بینوش» بازیگر برنده اسکار فرانسوی به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی انتخاب شده است.

delband poster