سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۴ تیر ۱۳۹۸ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
مدیرعامل سپهر سوره هنر خبر داد:

پنج جشنواره و رویداد در راه است/ تشریح برنامه‌های حوزه هنری در تابستان

zaruee

محمد زرویی نصرآباد از توافق همکاری میان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و حوزه هنری برای برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی مساجد خبر داد و سایر برنامه های این موسسه را تشریح کرد.

به گزارش سوره سینما، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر که برگزاری محافل و جشنواره های حوزه هنری را برعهده دارد، درباره فعالیت های این موسسه توضیح داد: سپهر سوره هنر در حال حاضر امور اجرایی نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در حوزه موسیقی و دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور را پیگیری می کند و در حال حاضر در مرحله دریافت آثار قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین با اعلام فراخوان جشنواره تئاتر بچه های مسجد در این هفته، سه جشنواره و فراخوان ملی سرود رود چهل ساله با همکاری واحدهای زیربط در حوزه هنری در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

دوره های آموزشی مکتب هنر راستین(مهر) نیز کار خود را از تابستان امسال در رشته هایی همچون موسیقی، هنرهای نمایشی، تجسمی، معماری، ترجمه، آفرینش های ادبی، عکاسی آغاز می کند و در حال حاضر ثبت نام آن شروع شده است. ضمن این که برگزاری برخی محافل ثابت و ماهانه حوزه هنری نظیر «اتفاق ترانه» و «در حلقه رندان» نیز برعهده سپهر سوره هنر است.

زرویی با اعلام خبر همکاری میان کانون های مساجد سراسر کشور و حوزه هنری در برگزاری جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد گفت: برای اولین بار در تاریخ برگزاری این جشنواره توافقی میان حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد مبنی بر همکاری صورت گرفته است. بدین ترتیب گروه های نمایشی مردمی فعال در این کانون ها با ارسال فیلمی از اجرای خود به دبیرخانه در این جشنواره حضور می یابند.

وی افزود: این همکاری در استان های سراسر کشور و در طول سال نیز ادامه دار خواهد بود. کانون های مساجد در طول سال نیز برنامه هایی فرهنگی و هنری را در همکاری با حوزه هنری برگزار کرده و آثار هنری تولید می کنند.