سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۱ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب
«دیدن این فیلم جرم است!» در جشنواره فیلم شهر به نمایش در آمد؛

شفاه: امیدواریم این فیلم مجوز نمایش بگیرد/ زهتابچیان: به طهارت قابمان اعتقاد داشتیم

ekran-jorm1

فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است!» با حضور محمدرضا شفاه (تهیه‌کننده) و رضا زهتابچیان (کارگردان) در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر اکران شد.

به گزارش سوره سینما، پیش از نمایش فیلم، محمدرضا شفاه گفت: خیلی متشکرم از اینکه برای دیدن این فیلم آمدید، دیدن این فیلم جرم است! بله فعلا جرم است! تا وقتی که موفق شویم مجوز این فیلم را بگیریم شاید امشب یکی از فرصت‌هایی باشد که بتوانید این فیلم را ببینید. دعا کنید موفق شویم و دوستانمان در مجموعه‌های تصمیم‌گیر به این نتیجه برسند که نمایش این فیلم را مجوز دهند و همه مردم آن را ببینند. تشکر می‌کنم که امشب اینجا هستید.

رضا زهتابچیان نیز گفت: به رغم اینکه بارها گفته ایم همچنان روی حرفمان هستیم که ما این فیلم را تنهایی ساختیم و تنها نهاد حمایت کننده ما حوزه هنری بود ولاغیر. بازدارنده های فراوانی برای ساخته شدن این فیلم وجود داشت ولی خدا را شکر اتفاق افتاد. فیلم ما دچار مظلومیتی شد که این واژه مظلومیت را عمدا به کار می‌برم. چرا که بسیاری از نهادها گفتند ما مظلوم نمایی می‌کنیم ولی ما این کار را نکردیم و خدا را شاکریم.

ekran-jorm2

وی ادامه داد: ما طهارت فیلم مان برایمان بسیار مهم بود و دست به هیچ جنگ زرگری نزدیم و هیچ تبلیغات سیاست بازانه‌ای را مرتکب نشدیم و هر چه گفتیم از سر صدق بود. به طهارت قابمان اعتقاد داشتیم و داریم. اگر فیلم ما دچار این بحران ها می شود من برایش یک دلیل بسیار مهم سراغ دارم و آن این است که فیلم ما فاقد یک پایگاه رسمی است. فیلم ما طوری نیست که این وری ها بخواهند از آن دفاع کنند و یا آنوری ها. در تمام طیف ها موافقان و مخالفان خود را داریم. ما خدا را شاکریم که فیلم ساخته شد. امیدوارم از فیلم خوشتان بیاید و اگر از فیلم خوشتان آمد که خدا را شاکرم و اگر کسی ناراضی بود پیشاپیش طلب حلالیت دارم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>