سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ شهریور ۱۳۹۸ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم مستند «نت‌های مسی یک رویا» نامزد جایزه آسیاپاسیفیک شد

nothaye-mesi

فیلم مستند «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، نامزد دریافت جایزه آسیاپاسیفیک شده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند بلند  «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند به عنوان تنها نماینده ایرانی جشنواره فیلم لوکارنو، مورد توجه اعضای آکادمی جایزه آسیا پاسیفیک قرار گرفت و از طرف این آکادمی به عنوان نماینده سینمای مستند ایران دعوت و به عنوان  نامزد دریافت این جایزه معرفی شده است.

این کاندیداتوری دومین نامزدی رضا فرهمند برای جایزه آسیا پاسیفیک است.

جوایز آسیا پاسیفیک اسکار سینمای آسیا و اقیانوسیه است و پس از مراسم اسکار  بیشترین تعداد بیننده را در بین مراسم سینمایی دارا است.

جایزه این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای در دنیا برخوردار است و بالاترین جایزه آسیایی به شمار می رود. سطح کیفی داوری‌ها بالا است و دو گروه هیئت انتخاب و داوری در مراحل مختلف و با دقت نظر بالا آثار کشورهای متعدد منطقه آسیا پاسیفیک را مورد بررسی قرار می‌دهند.

امسال ۴۶ فیلم برای داوری انتخاب شده‌اند و مراسم اهدای جوایز ۲۱ توامبر در شهر بریسبن استرالیا برگزار می‌شود و گرین نوگرو ریاست دوارن بخش‌های مستند و انیمیشن و فیلم های بلند کودک امسال را بر عهده دارد.

پخش بین المللی این فیلم با «ArtHouse Cinematheque» در کانادا با مدیریت مرجان علیزاده  است.

nothaye mesi poster


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>